Słoma z butów na eleganckich kortach Wimbledonu? Burza wokół meczu Nadala

Rafael Nadal pokonał w drugiej rundzie Wimbledonu Nicka Kyrgiosa. Mecz miał jednak swoje podteksty i elementy, które - wydaje się - nie przystoją elegancji brytyjskiego kortu centralnego.

Sklasyfikowany na 43. miejscu w rankingu ATP Kyrgios to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych tenisistów w stawce i znów dał na to dowody. Podobnie jak na to, że od dawna nie przepada za faworyzowanym Nadalem. Pod koniec pierwszego seta, przegrywając 2:5, całkowicie zaskoczył Hiszpana serwisem… z dołu, który choć dozwolony w przepisach, jest dziś trochę jak skoki na nartach bez stylu V. Obrazkiem z podwórkowych rozgrywek, nie Wimbledonu.

Jo-Wilfried Tsonga – Rafael Nadal – kurs w LV BET: 5.00 – 1.16

Na korcie od razu rozgorzała dyskusja, czy takie zachowanie jest zniewagą wobec Nadala, czy cel uświęca środki – i po prostu skutecznym serwisem? Co ciekawe, Kyrgios wykonał podobny manewr na Nadalu już w lutym, podczas spotkania w Meksyku.

Pozostając w temacie zniewagi, Kyrgios w tym samym meczu dopuścił się jeszcze jednego występku i już otwarcie ogłosił, że nie zamierza za niego przepraszać. Celowo trafił w Nadala potężnym forehandem, a po meczu nie krył swoich intencji.

Chciałem go trafić w klatkę piersiową. Dlaczego miałbym go przeprosić? Uderzyłem piłką w rakietę. Facet ma tyle tytułów w Wielkim Szlemie, tyle pieniędzy na koncie bankowym. W ogóle nie zamierzam go przepraszać

Nadal już w trakcie gry wyrażał wyraźną dezaprobatę zachowaniem rywala. Nie dał się jednak wybić z rytmu i po zwycięstwie w czterech setach awansował do kolejnej rundy turnieju.

Tymczasem już dziś nasz reprezentant na kortach Wimbledonu – Hubert Hurkacz powalczy z samym Novakiem Djokoviciem.

Hubert Hurkacz wygra seta z Djokoviciem – kurs w LV BET: 7.40

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem