Sławomir Peszko podsumował Franza Smudę. Nie wiedział, że ten… zostanie jego trenerem

Franciszek Smuda, były selekcjoner kadry Polski, poprowadzi do dalszych sukcesów zespół Wieczystej Kraków! Krakowski potentat niższych lig dysponuje tak znakomitą kadrą, że trudno obawiać się o dalsze wyniki. Trochę bardziej o dobre samopoczucie Sławomira Peszki, który chyba nie spodziewał się już spotkać Franza w szatni swojego zespołu.

Zaledwie kilka dni przed tym jak Wieczysta Kraków zwolniła swojego trenera – Przemysława Cecherza, sensacyjnie zastępując go Franciszkiem Smudą, Radosław Majewski i Sławomir Peszko w odcinku „Foot Trucka” wybierali „największego aparacika w polskiej piłce”. Jednym z nominowanych był oczywiście były selekcjoner, co przywołało obu piłkarzom liczne zabawne wspomnienia z jego udziałem. Maja i Peszkin przerzucali się, kiedy ostatni raz spotkali Smudę. Jeden w samolocie, drugi na stadionie – ale żaden nie spodziewał się, że za moment Franz zostanie ich klubowym trenerem. Łatwo sobie wyobrazić, że mogą nie być tym faktem zachwyceni. Choć na pewno ten czas dostarczy kolejnych anegdot i długo opowiadanych historii. 

Smuda i Peszko mają długą wspólną historię, wszak selekcjoner wyrzucił go ze zgrupowania kadry w efekcie niewłaściwego zachowania pod wpływem alkoholu. 

  Spotkałem trenera Smudę na lotnisku, jak miałem samolot do Grecji. I jeszcze graliśmy razem w quizie. Grałem z nim, to nic nie wiedział – mówił Majewski w FootTrucku.

  A ja wchodzę kiedyś na skybox Wieczystej. A tam Franz. I mówię: „czy to jest ten Franz Smuda, który mnie wyp*ł z kadry? 

  Oj, szpaczek. Ty mi nawet tu nie odpuścisz – odpowiedział mu Smuda. 

Nowy trener Wieczystej ostatecznie nie trafił do TOP 3 największych aparacików polskiej piłki. Musiał ustąpić miejsca starej gwardii –  Marcinowi Wasilewskiemu, Arturowi Borucowi i Dariuszowi Dudce. 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem