Sławomir Peszko otrzymał szaloną ofertę z okręgówki. „Tylko dwa, trzy kluby dałyby mi lepszy kontrakt…”

Na piłkarskiej mapie Polski pojawił się nowy gracz! Choć póki co występuje zaledwie w klasie okręgowej, wraz z anonimowymi klubami z Małopolski, kusi duże nazwiska i oferuje piłkarzom godne kontrakty. Ostatnio ofertę z Wieczystej Kraków otrzymał Sławomir Peszko!

Za Wieczystą stoi możny inwestor i biznesmen. To Wojciech Kwiecień, który jeszcze w grudniu zeszłego roku negocjował przejęcie Wisły Kraków i wielokrotnie wspierał finansowo ekipę z Reymonta. Tymczasem postanowił zbudować klub o silnych fundamentach niemal od podstaw. W roli dyrektora sportowego zatrudnił zaufanego człowieka, mającego świetne oko do piłkarzy – Andrzeja Iwana. Funkcję trenera obsadził Przemysławem Cecherzem, który również funkcjonował dotąd na wyższym poziomie rozgrywek. Był w ostatnich latach szkoleniowcem Widzewa Łódź, Rakowa Częstochowa czy Chojniczanki Chojnice.

Peszko: tylko dwa-trzy kluby w ekstraklasie dałyby mi lepszy kontrakt

Kadrowo, Wieczysta nie rzuci jeszcze na kolana niedzielnego kibica, ale znający realia małopolskiej piłki widzą, że trafiają tu bardzo ciekawi zawodnicy z okolicy, wspierani przez graczy z ekstraklasową przeszłością. Jest Piotr Madejski, jest Bartosz Iwan. Niedawno kontrakt podpisał bramkarz Michał Miśkiewicz. Do tego Damian Buras z przeszłością w Wiśle, Adrian Frańczak sprowadzony z GKS Katowice, Dariusz Gawęcki z Hutnika, Krzysztof Kalemba z Garbarni. Długo by można wymieniać.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

W najnowszym wydaniu „Przeglądu Sportowego” do otrzymania oferty z Wieczystej przyznał się również występujący w Lechii Gdańsk – Sławomir Peszko. 44-krotnemu reprezentantowi Polski w czerwcu wygasa dotychczasowa umowa. Ma 34 lata na karku, chciałby jeszcze przynajmniej przez rok być czynnym piłkarzem i najchętniej pozostałby w Gdańsku. Propozycja z Krakowa pokazuje jednak, że Wojciech Kwiecień i jego ludzie mają… pieniądze i nie boją się ich użyć!

Sławomir Peszko w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego:

„Chcę grać w piłkę jeszcze jeden sezon i wiem, że chcę to robić w Gdańsku. Choć mam jedną ofertę… Z Wieczystej Kraków. To klub z ligi okręgowej, w którym sponsorem jest pan Wojciech Kwiecień. Namawiał mnie, abym tam przyszedł. Oferta była bardzo dobra, tylko dwa – trzy kluby w ekstraklasie dałyby mi lepszy kontrakt niż on. Ja jednak nigdzie się nie wybieram. Mój dom jest w Gdańsku”.

Andrzej Iwan bez ogródek opowiada, że budżet klubu z krakowskiej okręgówki jest praktycznie – przynajmniej jak na warunki tej ligi – nieograniczony, a celem jest awans minimum na zaplecze Ekstraklasy. Przy takich argumentach, prawdopodobnie jeszcze niejeden piłkarz pokroju Peszki skusi się, by przed emeryturą pokopać piłkę w Krakowie.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem