Skoki narciarskie: Żółty plastron lidera Pucharu Świata obroniony

Za nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem, po raz pierwszy w tym sezonie byliśmy świadkami konkursu lotów narciarskich. Dwukrotnie najlepszy na „mamucie” w niemieckim Oberstdorfie okazał się być Austriak Stefan Kraft. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w pierwszym z konkursów. Pozostali reprezentanci naszego kraju skakali na swoim dobrym poziomie (no

Za nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem, po raz pierwszy w tym sezonie byliśmy świadkami konkursu lotów narciarskich. Dwukrotnie najlepszy na „mamucie” w niemieckim Oberstdorfie okazał się być Austriak Stefan Kraft. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w pierwszym z konkursów.

Pozostali reprezentanci naszego kraju skakali na swoim dobrym poziomie (no może za wyjątkiem Stefana Huli) i plasowali się w czołówkach obu konkursów. W klasyfikacji lotów narciarskich po tym weekendzie Polska również ma trójkę skoczków w pierwszej dziesiątce. Są to dokładnie ci sami zawodnicy, którzy nie muszą się kwalifikować w „normalnych” konkursach Pucharu Świata. Mowa tutaj o: Kamilu Stochu, Piotrze Żyle i Macieju Kocie.

Oto jak ten weekend w Niemczech podsumował szkoleniowiec polskiej reprezentacji Stefan Horngacher: „Jestem naprawdę usatysfakcjonowany. Sobota była dla nas dobrym dniem. Kamil Stoch stanął na najniższym stopniu podium, a Piotrek Żyła dobrze spisywał się podczas obu dni konkursowych. Dziś dołączył do nich Maciek Kot. Pokazał on bardzo dobre skoki.

Szczególnie zadowolony jestem z tego, że tak szybko ponownie odnalazł optymalne ułożenie w locie. Kamil popełnił w niedzielę mały błąd na progu, ale walka w locie dała mu niezły rezultat.  Teraz udajemy się do domów, gdzie zawodnicy przed wylotem do Japonii odbędą mały trening siłowy. Do Azji lecimy bez zmian, w sześcioosobowym składzie.”

Pomimo tego, że Kamil Stoch w niedzielnych zawodach, na które złożyła się tylko jedna seria skoków zajął najgorsze miejsce od czasu przedświątecznych zmagań w szwajcarskim Engelbergu, to i tak dalej jest liderem Pucharu Świata. Trudno oczekiwać, aby mistrz olimpijski z Soczi wygrywał każdy konkurs. Konkurencja w tym sezonie jest spora i walka o zdobycie Kryształowej Kuli powinna się rozgrywać do ostatnich zawodów.

Polski skoczek w dobrym nastroju oczekuje na wylot do Azji: „Na razie wszystko jest w porządku. Czuję się dobrze, a skoki są na dobrym poziomie. Zdarzają mi się minimalne błędy, ale mam nadzieję, że mam do tego prawo. Dzisiejszy błąd kosztował mnie troszkę więcej, ale dziewiąta lokata koniec końców jest w porządku. Cel na Azję jest taki sam. Dobre skoki, energia i praca.”

Najbliższe konkursy Pucharu Świata odbędą się już w najbliższy weekend w japońskim Sapporo.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem