Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Skoki narciarskie: Zmiany, zmiany, zmiany!

Pisaliśmy już, że „nasi” skoczkowie po świetnym poprzednim sezonie nie mają zbyt wiele czasu na wakacje. To samo tyczy się również sztabu szkoleniowego. W kadrach polskich skoków narciarskich dzieje się naprawdę sporo. Wszystko to ma spowodować, jak najlepsze przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Wczoraj odbyło się spotkanie Stefana Horngachera z członkami PZN. Szkoleniowiec

Pisaliśmy już, że „nasi” skoczkowie po świetnym poprzednim sezonie nie mają zbyt wiele czasu na wakacje. To samo tyczy się również sztabu szkoleniowego. W kadrach polskich skoków narciarskich dzieje się naprawdę sporo. Wszystko to ma spowodować, jak najlepsze przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Wczoraj odbyło się spotkanie Stefana Horngachera z członkami PZN. Szkoleniowiec polskiej reprezentacji przedstawił działaczom propozycję składu kadry A na przyszły sezon. I kilka nazwisk jest rzeczywiście zaskakujących. Największą niespodzianką jest to, że w tej grupie nie znalazł się Jan Ziobro, który miał bardzo przyzwoity sezon, a w jego miejsce przesunięty został Krzysztof Miętus i Jakub Wolny.

Krzysztof Miętus został włączony do kadry A na wniosek trenera Horngachera. Tak mamy wytyczne skonstruowane, że tego ostatniego zawodnika w grupie, czy to do kadry, czy na zawody Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego, trener ma prawo wybrać według własnego uznania. Szkoleniowiec widzi w tym zawodniku duży potencjał. Zresztą Miętus już był w czołówce, ale potem zniknął na pewien czas. Zdaniem Horngachera to chłopak, którego stać na to, by wrócił na swój dawny poziom” – powiedział Apoloniusz Tajner w rozmowie z eurosport.onet.pl.

Zmiana jest zaskakująca, ale nie będziemy się kłócić z kimś mądrzejszym od nas. Trenera rozliczymy po sezonie olimpijskim i wtedy porównamy wyniki osiągane przez Wolnego i Miętusa z rezultatami Jana Ziobro. Zastanawiamy się tylko, czy nie włączenie Zakopiańczyka do kadry A nie podłamie go za bardzo. Słynie on bowiem z wybuchowego charakteru.

W każdym razie, popularny „Ziober” będzie musiał się „zadowolić” prawdopodobnie uczestnictwem w kadrze B. A tam nowym szkoleniowcem został Czech – Radek Žídek. Dotychczas pełnił on funkcję asystenta trenera Richarda Schallerta w tamtejszej reprezentacji.

Mogę już powiedzieć, że w przyszłym sezonie Kadrę Narodową B poprowadzi Czech Radek Žídek. Taka decyzja zapadła w porozumieniu ze Stefanem Horngacherem, trenerem głównym Kadry Narodowej A, Adamem Małyszem oraz Robertem Mateją” – poinformował Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

Jak widać nawet po tak dobry sezonie w PZN nikt nie odpoczywa, tylko co chwile słyszymy o kolejnych zmianach. Mamy nadzieję, że to wszystko wyjdzie zdecydowanie na dobre polskim skokom narciarskim. Trzymamy kciuki!