Skoki narciarskie: Zmiany, zmiany, zmiany!

Pisaliśmy już, że „nasi” skoczkowie po świetnym poprzednim sezonie nie mają zbyt wiele czasu na wakacje. To samo tyczy się również sztabu szkoleniowego. W kadrach polskich skoków narciarskich dzieje się naprawdę sporo. Wszystko to ma spowodować, jak najlepsze przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Wczoraj odbyło się spotkanie Stefana Horngachera z członkami PZN. Szkoleniowiec

Pisaliśmy już, że „nasi” skoczkowie po świetnym poprzednim sezonie nie mają zbyt wiele czasu na wakacje. To samo tyczy się również sztabu szkoleniowego. W kadrach polskich skoków narciarskich dzieje się naprawdę sporo. Wszystko to ma spowodować, jak najlepsze przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Wczoraj odbyło się spotkanie Stefana Horngachera z członkami PZN. Szkoleniowiec polskiej reprezentacji przedstawił działaczom propozycję składu kadry A na przyszły sezon. I kilka nazwisk jest rzeczywiście zaskakujących. Największą niespodzianką jest to, że w tej grupie nie znalazł się Jan Ziobro, który miał bardzo przyzwoity sezon, a w jego miejsce przesunięty został Krzysztof Miętus i Jakub Wolny.

Krzysztof Miętus został włączony do kadry A na wniosek trenera Horngachera. Tak mamy wytyczne skonstruowane, że tego ostatniego zawodnika w grupie, czy to do kadry, czy na zawody Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego, trener ma prawo wybrać według własnego uznania. Szkoleniowiec widzi w tym zawodniku duży potencjał. Zresztą Miętus już był w czołówce, ale potem zniknął na pewien czas. Zdaniem Horngachera to chłopak, którego stać na to, by wrócił na swój dawny poziom” – powiedział Apoloniusz Tajner w rozmowie z eurosport.onet.pl.

Zmiana jest zaskakująca, ale nie będziemy się kłócić z kimś mądrzejszym od nas. Trenera rozliczymy po sezonie olimpijskim i wtedy porównamy wyniki osiągane przez Wolnego i Miętusa z rezultatami Jana Ziobro. Zastanawiamy się tylko, czy nie włączenie Zakopiańczyka do kadry A nie podłamie go za bardzo. Słynie on bowiem z wybuchowego charakteru.

W każdym razie, popularny „Ziober” będzie musiał się „zadowolić” prawdopodobnie uczestnictwem w kadrze B. A tam nowym szkoleniowcem został Czech – Radek Žídek. Dotychczas pełnił on funkcję asystenta trenera Richarda Schallerta w tamtejszej reprezentacji.

Mogę już powiedzieć, że w przyszłym sezonie Kadrę Narodową B poprowadzi Czech Radek Žídek. Taka decyzja zapadła w porozumieniu ze Stefanem Horngacherem, trenerem głównym Kadry Narodowej A, Adamem Małyszem oraz Robertem Mateją” – poinformował Apoloniusz Tajner, prezes PZN.

Jak widać nawet po tak dobry sezonie w PZN nikt nie odpoczywa, tylko co chwile słyszymy o kolejnych zmianach. Mamy nadzieję, że to wszystko wyjdzie zdecydowanie na dobre polskim skokom narciarskim. Trzymamy kciuki!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem