Skoki narciarskie: Świetne skoki Polaków w kwalifikacjach w Sapporo

Za nami kwalifikacje do pierwszego azjatyckiego konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Najlepszy w eliminacjach do jutrzejszych zawodów okazał się Peter Prevc, ale reprezentanci Polski również zaprezentowali się wyśmienicie. Najważniejszą informacją jest ta, że w sobotę zobaczymy wszystkich podopiecznych Stefana Horngachera. Udział w konkursie miała zapewniona trójka skoczków: Stoch, Kot i Żyła. I pomimo tego,

Za nami kwalifikacje do pierwszego azjatyckiego konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Najlepszy w eliminacjach do jutrzejszych zawodów okazał się Peter Prevc, ale reprezentanci Polski również zaprezentowali się wyśmienicie.

Najważniejszą informacją jest ta, że w sobotę zobaczymy wszystkich podopiecznych Stefana Horngachera. Udział w konkursie miała zapewniona trójka skoczków: Stoch, Kot i Żyła. I pomimo tego, że dla nich był to tylko trening, to skakali naprawdę daleko. Na dowód tego musimy dodać, że wśród zawodników nie potrzebujących kwalifikacji, całą pierwszą trójkę wypełnili nasi skoczkowie.

Jeśli natomiast chodzi o same eliminacje to 3. miejsce zajął Jan Ziobro, 5. Dawid Kubacki, a Stefan Hula był 22. Wydaje się, że to właśnie pomiędzy tymi dwoma pierwszymi skoczkami odbędzie się rywalizacja o miejsce w drużynie podczas mistrzostw świata w Lahti.

Jan Ziobro jest w dobrym nastroju: „Odkąd trener Horngacher objął naszą reprezentację, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Powoli idziemy do przodu i małymi krokami przesuwamy się coraz dalej. Drużyna jest silna, oddajemy dobre skoki. Trudno chcieć czegoś więcej. Nie mam problemów z aklimatyzacją w Japonii czy innych odległych krajach. Cieszę się perspektywą tego wyjazdu. Jadę tam po to, żeby ciężko pracować. Chcę czerpać przyjemność ze skoków i dobrze wykonać swoje zadania.”

Kamil Stoch z kolei w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” powiedział, że po wielu latach startów przestał się już tak mocno przejmować wydarzeniami na skoczni: „Skaczę już wiele lat i swoje się w życiu nastresowałem. Teraz podchodzę do wszystkiego z dystansem i spokojem. Nie napinam się, nie napalam. Jadę na kolejne zawody i wiem, że stać mnie na to, aby oddać dobre skoki. Tyle wiem. A jaki da to wynik? Nie mam pojęcia. Żeby było jasne – nie brakuje mi ambicji. Mówię tylko o tym, że nie chcę myśleć tylko o wygrywaniu za wszelką cenę.”

Pierwszy konkurs w Sapporo odbędzie się jutro o 8:30 rano czasu polskiego. Warto zacząć dzień od kibicowania polskim skoczkom!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem