Skoki narciarskie: Stoch wygrywa! Żyła drugi! Historyczny Turniej 4 Skoczni!

Ależ turniej!!! Nasi skoczkowie pokazali jak się lata! Tak. Lata, bo reszta skakała, a oni pięknie fruwali po niemiecko – austriackich skoczniach! Kamil Stoch wygrał, Piotr Żyła zajął drugie miejsce! Niewiele brakło, aby w święto Trzech Króli mielibyśmy trójkę reprezentantów Polski na podium, bowiem Maciej Kot zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Wielkie brawa dla autora tego sukcesu, czyli Stefana Horngahera. Austriak odmienił polskich skoczków w sposób iście niesamowity. Kamil Stoch skacze jak za najlepszych sezonów, Piotr Żyła osiągnął życiową formę, a Maciej Kot również prezentuje się fantastycznie.

Nie zapominajmy o Dawidzie Kubackim, Stefanie Huli, Janku Ziobrze i Klemensie Murańce. Oni skaczą teraz raz lepiej, raz gorzej, ale skoki to taka dyscyplina, że może zdarzyć się tak, że któryś z tych wyżej wymienionych przez nas zawodników osiągnie wspaniały wynik na mistrzostwach świata w Lahti.

stoch-radosc-laczy-nas-pasja

Wielki wkład w zatrudnienie Horngahera miał Adam Małysz. To on namówił Austriaka do pracy w Polsce. Nasz obecny trener miał bardzo dobrą posadę w Niemczech. Tam mieszka przecież cała jego rodzina. Pomimo tego przyjął propozycję z Polski. I chyba nie żałuje!

Na koniec podziękowania należą się prezesowi Polskiego Związku Narciarstwa Klasycznego Apoloniuszowi Tajnerowi. To on w końcu ich wszystkich zatrudnia i odpowiada za całość tego projektu.

Dziękujemy w imieniu całej redakcji jak i wszystkich kibiców! Panowie wykonaliście zadanie z nawiązką!!!

Komentarze