Skoki narciarskie: Skoczkowie wylecieli na mistrzostwa świata!

Nasi skoczkowie narciarscy wylecieli już dzisiaj na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym do fińskiego Lahti. Na ich barkach spoczywa spora presja, jaką nomen omen sami sobie nałożyli prezentując się świetnie praktycznie od początku sezonu. Oczekiwania wobec ich występu są spore, ale łatwo na pewno nie będzie. Na najważniejszą imprezę w sezonie trener Stefan Horngacher postanowił

Nasi skoczkowie narciarscy wylecieli już dzisiaj na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym do fińskiego Lahti. Na ich barkach spoczywa spora presja, jaką nomen omen sami sobie nałożyli prezentując się świetnie praktycznie od początku sezonu. Oczekiwania wobec ich występu są spore, ale łatwo na pewno nie będzie.

Na najważniejszą imprezę w sezonie trener Stefan Horngacher postanowił zabrać aż sześciu skoczków. Dla mniej zorientowanych przypominamy, że w mistrzowskich konkursach Polska będzie mogła wystawić czterech zawodników. Szkoleniowiec dokona wyboru, co do składu poprzez rezultaty na oficjalnych seriach treningowych. Pierwsza z nich już jutro.

Jednym z faworytów po ostatnich występach w Pucharze Świata jest Maciej Kot: „Dobre wyniki w Azji nie wpłynęły jakoś bardzo na moje nastawienie przed mistrzostwami świata. Po prostu pojadę do Lahti jak na kolejne konkursy w sezonie. Pewnie, że dobre skoki i dobre wyniki dodają dużo pewności siebie. Zyskuje się też swobodę, która jest bardzo ważna szczególnie na tych najważniejszych imprezach. To, co dobre i pozytywne płynie z tych wyników z Azji, zabieram ze sobą do Lahti.”- powiedział w rozmowie z Onet.pl.

Na fińskich skoczniach często występują problemy z wietrzną pogodą. Teraz ma być niestety podobnie. Przynajmniej w pierwszej części mistrzostw świata. Jak wiadomo, tutaj decyduje tylko jeden konkurs, więc rozgrywanie go w loteryjnych warunkach jest sporą niesprawiedliwością. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie w „miarę uczciwych” warunkach.

Adam Małysz poruszył ten temat na konferencji prasowej: „Lahti to z jednej strony magiczne miejsce w którym wiele osiągnęliśmy, a z drugiej trudne, ponieważ często wiatr odgrywa na tych obiektach dużą rolę. Pozostaje wierzyć, że aura będzie jednak dla nas łaskawa i konkursy odbędą się bez problemów. Nawet jeśli tak się stanie, to nie nakładajmy zbyt dużej presji na chłopaków. To są profesjonaliści, którzy zrobią wszystko co w ich mocy, by nas zadowolić.” – powiedział legendarny skoczek cytowany przez WP SportoweFakty.

Pierwsze skoki treningowe nasi zawodnicy oddadzą już jutro. W piątek czekają ich kwalifikacje, a na sobotę zaplanowany jest pierwszy z mistrzowskich konkursów na skoczni normalnej.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem