Skoki narciarskie: Potwierdzić mistrzowską formę w drużynie

Za nami już prolog do najbardziej wyczerpującego turnieju w dziejach skoków narciarskich, czyli Raw Air. We wczorajszych kwalifikacjach nieźle spisali się reprezentanci Polski. Piątce naszych kadrowiczów udało się uplasować w czołowej 15 – stce. Dzisiaj jednak przed nami rywalizacja drużynowa. Na liście startowej widnieją nazwy 12 krajów. O wygraną będą walczyć przedstawiciele takich państw jak:

Za nami już prolog do najbardziej wyczerpującego turnieju w dziejach skoków narciarskich, czyli Raw Air. We wczorajszych kwalifikacjach nieźle spisali się reprezentanci Polski. Piątce naszych kadrowiczów udało się uplasować w czołowej 15 – stce. Dzisiaj jednak przed nami rywalizacja drużynowa.

Na liście startowej widnieją nazwy 12 krajów. O wygraną będą walczyć przedstawiciele takich państw jak: Kazachstan, Włochy, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Finlandia, Czechy, Japonia, Norwegia, Słowenia, Niemcy, Austria i Polska. Do faworytów oprócz podopiecznych Stefana Horngachera trzeba zaliczyć: Niemców, Austriaków i Norwegów.

Nasza drużyna wystąpi w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot. Ten ostatni tak ocenia nowy cykl Raw Air: „Stwierdziliśmy z Piotrkiem Żyłą, że nudy w Norwegii nie będzie. Wręcz przeciwnie. Nie będzie czasu na takie rozrywki jak filmy czy poker, bo plan Raw Air jest bardzo napięty. To dobrze, bo jest to fajne wykorzystanie czasu.

Robimy to, co lubimy. Nikt nas do tego nie zmusza. Kiedy jest forma, to znacznie łatwiej znosi się trudy fizyczne. Mamy wielką ochotę do skakania, gdyż jesteśmy głodni dalszych sukcesów. Cieszę się, że coś takiego powstało, a ja mogę brać w tym udział” – powiedział w rozmowie z serwisem skijumping.pl

Takie deklaracje na pewno cieszą polskich kibiców i pokazują jak dobrą pracę wykonał z reprezentacją Polski nowy trener. Obecny sezon zakończy się już za dwa tygodnie, jednak w kolejnym odbędą się igrzyska olimpijskie i mamy nadzieję, na co najmniej podtrzymanie dobrych rezultatów.

Kamil Stoch walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obrona pierwszego miejsca na pewno łatwa nie będzie, bo w świetnej dyspozycji znajduje się Stefan Kraft. Polski skoczek jednak podchodzi ze spokojem do tej rywalizacji, jak i do dzisiejszych zawodów drużynowych:

Nie podchodzę do tego w taki sposób, jak do bitwy o śmierć i życie. Jest pozytywnie, czuję się dobrze, jestem w dobrej dyspozycji, a skoki są na dobrym poziomie. Ja postaram się wykonać swoje zadanie, oddać możliwie najlepsze skoki, a jak będzie? Zobaczymy” – powiedział redakcji skijumping.pl.

Start dzisiejszych zawodów o godzinie 16:15.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem