Skoki narciarskie: Pierwszy test tego lata

Lato w pełni, jednak przedstawiciele sportów zimowych właśnie o tej porze roku muszą wykonać najcięższą pracę, aby potem brylować w swoich dyscyplinach w zimowej scenerii. Co rusz możemy podziwiać różne zdjęcia na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych, jak to Justyna Kowalczyk bardzo ciężko pracuje, aby wrócić znowu do czołówki światowej. Nasze biathlonistki także nie próżnują

Lato w pełni, jednak przedstawiciele sportów zimowych właśnie o tej porze roku muszą wykonać najcięższą pracę, aby potem brylować w swoich dyscyplinach w zimowej scenerii.

Co rusz możemy podziwiać różne zdjęcia na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych, jak to Justyna Kowalczyk bardzo ciężko pracuje, aby wrócić znowu do czołówki światowej. Nasze biathlonistki także nie próżnują i z jednego zgrupowania jadą na kolejne. Dzisiaj z kolei letni sezon na igielicie rozpoczną nasi skoczkowie narciarscy.

Przed nami zawody Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Będzie to oficjalny debiut w roli szkoleniowca polskich zawodników Stefana Horngachera. Austriak zasłynął tym, że po objęciu naszej kadry stwierdził, że zawodnicy nie muszą tyle odpoczywać, bo zawodowy sportowiec jest w formie cały rok.

stoch-laczy-nas-pasja

Dzisiaj będziemy mogli się przekonać, na ile te słowa znajdą potwierdzenie w odnoszonych rezultatach. Nie ma też się co czarować, że te zawody są jakoś szczególnie istotne. To po prostu okazja do skonfrontowania swojej aktualnej dyspozycji z najlepszymi zagranicznymi rywalami w warunkach startowych. Jest to też oczywiście możliwość dla zawodników od odejścia na chwilę od treningowej rutyny.

Do Francji austriacki szkoleniowiec zabrał 6 Polaków. W składzie znaleźli się: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka i Dawid Kubacki. To właśnie ci zawodnicy będą starali się zdobyć pierwsze w letnim okresie przygotowawczym pucharowe punkty.

We wczorajszych kwalifikacjach najlepszy okazał się być Maciej Kot. Wszystkim polskim zawodnikom udało się dostać do konkursu. Jednak nie było to trudne ponieważ na starcie znalazło się niewielu ponad 50 – sciu skoczków, a mieliśmy wczoraj sporo dyskwalifikacji, dlatego też, na dobrą sprawę trzeba było udanie przejść przez kontrolę na skoczni.

maciej-kot-laczy-nas-pasja

Pomimo tego nasi skoczkowie prezentowali się na wszystkich treningach bardzo przyzwoicie i dzisiaj można liczyć na dobre lokaty. Warto wspomnieć, że już za tydzień zawodnicy przeniosą się do Wisły, gdzie odbędą się kolejne dwa konkursy letniej Grand Prix. Dzisiejsze zawody będą więc doskonałą okazją to sprawdzenia formy przed startem przed własną publicznością.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem