Skoki narciarskie na letnich igrzyskach? To niemal pewne!

Letnia odmiana skoków narciarskich rozgrywana na igelicie nie cieszy się tak dużą popularnością, jak ta zimowa odsłona. Ale wszystko wskazuje na to, że znajdzie się ona w programie igrzysk europejskich, które za trzy lata zorganizuje Kraków.

Już w 2023 roku Polska zorganizuje Igrzyska Europejskie. Miastem-gospodarzem będzie Kraków, a niedawno Europejski Komitet Olimpijski (EOC) zatwierdził wstępną listę dyscyplin, jakie kibice będą mogli oglądać podczas tej imprezy. I co ciekawe znalazło się tam miejsce dla letniej odmiany skoków narciarskich, czyli zmagań na igelicie.

Letnie Grand Prix nie cieszy się zwykle tak dużą popularnością, jak zimowy Puchar Świata w skokach, ale w Polsce kibiców na skoczniach i tak nie brakuje, nawet w te ciepłe miesiące. Nic więc dziwnego, że polska delegacja, która jako organizator miała możliwość wybrać sporty, które znajdą się w programie Igrzysk Europejskich 2023, wskazała właśnie skoki na igelicie.

Dla wielu sportowców zawody w Krakowie mają być jednym z etapów kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu (2024).

Łącznie na wstępnej liście znalazły się aż 23 dyscypliny. Poza skokami są to także: łucznictwo, badminton, koszykówka 3×3, szermierka, gimnastyka, judo, karate, strzelectwo, tenis stołowy, triathlon, zapasy, kajakarstwo, kajakarstwo górskie, siatkówka (plażowa i halowa), kolarstwo górskie i szosowe oraz pływanie artystyczne. Co więcej na igrzyskach zadebiutują piłka ręczna plażowa, breakdance, pięciobój nowoczesny, rugby 7, wspinaczka sportowa i podnoszenie ciężarów.

Do programu wraca halowa odmiana siatkówki, której zabrakło podczas igrzysk w 2019 roku. Z kolei w stosunku do tamtej imprezy w Krakowie nie zobaczymy rywalizacji w piłce nożnej plażowej, sambo i boksie.

Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie będą trzecią edycją tej imprezy. Pierwsza odbyła się w 2015 roku w Baku, druga w 2019 roku w Mińsku.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem