Skoki narciarskie: Maciej Kot najlepszy w Pjongczang!

Maciej Kot wygrywa próbę przedolimpijską na średniej skoczni w koreańskim Pjongczang! Polak okazał się dzisiaj najlepszy spośród wszystkich rywalizujących zawodników. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Andreas Wellinger. Do finałowej serii awansowała poza tym trójka naszych reprezentantów: Kamil Stoch był szósty, Dawid Kubacki ósmy, a Piotr Żyła osiemnasty. Niestety bez punktów po dzisiejszych zawodach

Maciej Kot wygrywa próbę przedolimpijską na średniej skoczni w koreańskim Pjongczang! Polak okazał się dzisiaj najlepszy spośród wszystkich rywalizujących zawodników. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Andreas Wellinger.

Do finałowej serii awansowała poza tym trójka naszych reprezentantów: Kamil Stoch był szósty, Dawid Kubacki ósmy, a Piotr Żyła osiemnasty. Niestety bez punktów po dzisiejszych zawodach pozostaną Jan Ziobro i Stefan Hula.

Wracając jeszcze do postawy mistrza olimpijskiego z Soczi, to trzeba mu przyznać, że po pierwszej nieudanej próbie, już w drugim skoku poleciał na odległość (107,5 metra), jakiej mogliśmy się po nim spodziewać ( z 18. pozycji zajmowanej po pierwszej serii, w drugiej przesunął się na szóste miejsce.).

Oto co powiedział na gorąco po dzisiejszym triumfie Maciej Kot: „To był dla mnie fantastyczny dzień. W Sapporo powiedziałem, że to moje pierwsze zwycięstwo i mam nadzieję, że nie ostatnie. Dzisiaj sięgnąłem po drugą wygraną i również mam nadzieję, że to nie koniec. W Korei czuję się wspaniale, wykonałem dzisiaj tutaj bardzo dobrą pracę. To nie był łatwy konkurs, szczególnie dlatego, że nie trenowaliśmy wcześniej na tym obiekcie, bo kiedy była szansa, aby to zrobić we wtorek rano, woleliśmy odpocząć. Oddałem dwa bardzo dobre skoki i wygrałem, więc jestem niezwykle szczęśliwy.”

Na cztery azjatyckie konkursy, aż trzy zakończyły się zwycięstwem polskiego skoczka (dwukrotnie Maciej Kot i raz Kamil Stoch). Pomimo tak świetnych rezultatów uzyskanych przez dwójkę najwyżej sklasyfikowanych polskich zawodników, to trzeba zaznaczyć, że wydaje się, że reszta kadrowiczów notuje odrobinę słabsze rezultaty.

Pytanie tylko, w jakiej dyspozycji Panowie zaprezentują się już za 10 dni podczas pierwszego konkursu mistrzostw świata w fińskim Lahti. Mamy nadzieję, że podobnie jak przez cały sezon nasi reprezentanci będą walczyć o najwyższe miejsca.

Kamil Stoch utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga jednak stopniała i drugiego Stefana Krafta wyprzedza już tylko o 60 punktów. Maciej Kot jest piąty, a Piotr Żyła wypadł z czołowej dziesiątki i obecnie plasuje się na jedenastym miejscu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem