Skoki narciarskie: Maciej Kot królem lata!

Mamy to! Polscy zawodnicy zdominowali ostatnie dwa konkursy Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Maciej Kot wygrał klasyfikację generalną we wspaniałym stylu. Zakopiańczyk był bezkonkurencyjny, w zakończonych przed chwilą zawodach w Klingenthal. Polak odniósł zwycięstwo po skokach na odległość 140 m i 143,5 m, którym wyrównał oficjalny letni rekord Vogtland Areny. Na trzecim miejscu w

Mamy to! Polscy zawodnicy zdominowali ostatnie dwa konkursy Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Maciej Kot wygrał klasyfikację generalną we wspaniałym stylu. Zakopiańczyk był bezkonkurencyjny, w zakończonych przed chwilą zawodach w Klingenthal.

Polak odniósł zwycięstwo po skokach na odległość 140 m i 143,5 m, którym wyrównał oficjalny letni rekord Vogtland Areny. Na trzecim miejscu w dzisiejszym konkursie uplasował się Kamil Stoch. Dało mu to ostatecznie również trzecie miejsce w całym cyklu.

Jakby radości było mało, to nasza reprezentacja wygrała klasyfikację drużynową. Poza doskonale skaczącym Maciejem Kotem i Kamilem Stochem, trzeba wyróżnić także Dawida Kubackiego. W sobotnich zawodach w Hinzenbach był drugi, dzisiaj natomiast uplasował się na siódmym miejscu.

Maciej Kot, tak skomentował swoje obecne skoki i przygotowania do sezonu zimowego: „Mam nadzieję, że takie dobre lato przysłuży się zimie. Chciałbym, aby te dobre skoki zostały w pamięci, przez co do razu zimę zaczniemy z wysokiego poziomu i utrzymamy formę z lata. Jak mówiłem kiedyś, jeszcze jest troszkę do zrobienia. Odpuszczenie niektórych zawodów było inteligentne.

maciej-kot-laczy-nas-pasja

Plan był dobrze ułożony, bo był czas na odpoczynek i wygaszenie nieco tej formy, a następnie budowanie od nowa. Teraz cały czas idziemy zgodnie z założonym planem, więc pozostaje ciężko pracować i zbierać pewność siebie, której w tym momencie jest dużo.”

Reszta zawodników cały czas przeplata dobre skoki z tymi słabszymi. Widać, że potrzeba im jeszcze regularności i spokojnego treningu. Pierwsze zawody inaugurujące zimowy Puchar Świata odbędą się 25 listopada w fińskim Ruka. Do tego czasu powinno być o wiele lepiej.

Wydaje się, że nasi skoczkowie nawet jak przydarzy im się gorszy konkurs, to nie zamierzają się tym przejmować i cały czas skupiają się na poprawie tych błędów. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Stefana Huli:

stefan-hula-portret-laczy-nas-pasja

Nastawienie mam takie, żeby pracować dalej nad dobrymi skokami i poprawą pewnych elementów, które mi jeszcze trochę przeszkadzają. Nic więcej. Jest chęć delikatnej poprawy niektórych rzeczy, więc to jest dobre. Na tym chcę się skupić i też nie przesadzać w drugą stronę. Przede wszystkim musi być spokój i radość z tych skoków”.

My ze swojej strony nie możemy się doczekać już sezonu zimowego. Mamy nadzieję, że wszystkim nam przyniesie on wiele sportowej radości.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem