Skoki narciarskie: Karuzela Pucharu Świata startuje już za niecałe 2 tygodnie!

Trudno w to uwierzyć, ale już za niespełna dwa tygodnie rozpoczyna się największa zimowa karuzela, jak nazywana jest potocznie rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Z każdym sezonem konkursów jest więcej i tempo rywalizacji przybiera na swojej sile. Można by rzecz: przetrwają tylko najsilniejsi! Ten zbliżający się sezon będzie wyjątkowy z kilku powodów. Przede

Trudno w to uwierzyć, ale już za niespełna dwa tygodnie rozpoczyna się największa zimowa karuzela, jak nazywana jest potocznie rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Z każdym sezonem konkursów jest więcej i tempo rywalizacji przybiera na swojej sile. Można by rzecz: przetrwają tylko najsilniejsi!

Ten zbliżający się sezon będzie wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim, odbędą się Mistrzostwa Świata w fińskim Lahti. Tym samym, w którym Adam Małysz zdobywał swoje pierwsze medale na tej najważniejszej dla każdego skoczka imprezie.

Po drugie, jest to sezon przedolimpijski i zawodnicy po raz pierwszy będą mogli się sprawdzić na skoczniach w koreańskim Pjongczang. Poza tym, polscy kibice będą się mogli cieszyć z 4 konkursów w naszym kraju. Najpierw najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Wiśle, a potem przeniosą się do Zakopanego.

Wracając do Adama Małysza, on też nie może doczekać się już startu nowego sezonu: „Nie możecie się doczekać? Ja też! Jeszcze tylko dwa weekendy i karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich zacznie się kręcić z całą mocą. Wszyscy pytają, czy te dwa i pół tygodnia to dużo czasu, czy mało. Dla zawodników będących w formie zaczyna się spokojne oczekiwanie, „chowanie” nadziei pod kołdrą i minimalne zniecierpliwienie przed pierwszymi startami.

malysz-laczy-nas-pasja

 Dla skoczków, którzy nie mogą ustabilizować dyspozycji i słabe jeszcze próby przeplatają dobrymi, rozpoczyna się właśnie walka z czasem. Walka, by płynął jak najwolniej. Czyli nerwówka. Wydaje mi się, po tym co widziałem na treningach, że nasi są w pierwszej grupie.”

Nowy dyrektor generalny w Polskim Związku Narciarskim stara się jednak nie podgrzewać atmosfery przed zbliżającym się sezonem. Były mistrz świata przypomina, że często bardzo dobre wyniki naszych zawodników z okresu letniego nie przekładały się na starty zimą. Oczywiście „Orzeł z Wisły” głęboko wierzy, że teraz będzie inaczej, ale nie ma co nastawiać się z góry, że polscy zawodnicy zaczną wygrywać od początku sezonu wszystkie konkursy jak leci.

Przypomnijmy, że w dniach 24 – 26 listopada w Kuusamo wystąpią Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. Ci skoczkowie wiedzą już o tym od kilku tygodniu, więc mogą się skupić tylko i wyłącznie na przygotowaniach do tych zawodów. Nam nie pozostało nic innego, jak tylko trzymać kciuki!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem