Skoki narciarskie: Kamil Stoch najlepszy w Sapporo!

Japonia jest nasza! Gdzie nie pojawią się polscy skoczkowie – tam są sukcesy! Ten sezon jest naprawdę wyśmienity w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera. W zakończonych niedawno konkursach w japońskim Sapporo pierwszego dnia zwyciężył Maciej Kot, a dzisiaj najlepszy był Kamil Stoch. To była już dwudziesta pierwsza wygrana w karierze skocza z Zębu. Na kolejnych stopniach

Japonia jest nasza! Gdzie nie pojawią się polscy skoczkowie – tam są sukcesy! Ten sezon jest naprawdę wyśmienity w wykonaniu podopiecznych Stefana Horngachera. W zakończonych niedawno konkursach w japońskim Sapporo pierwszego dnia zwyciężył Maciej Kot, a dzisiaj najlepszy był Kamil Stoch.

To była już dwudziesta pierwsza wygrana w karierze skocza z Zębu. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się Andreas Wellinger i Stefan Kraft. Ponownie bardzo dobrze wypadł triumfator sobotniego konkursu – Maciej Kot. Polak był dzisiaj czwarty. Na dwunastej pozycji konkurs ukończył Piotr Żyła.

Trzeba uczciwie przyznać, że nasz mistrz olimpijski zwyciężył w zawodach, które odbywały się w trudnych warunkach wietrznych. Niestety, jeśli ktoś miał pecha, to nie skakał nawet w drugiej serii. Ten smutny los spotkał aż trójkę naszych reprezentantów: Stefana Hulę, Dawida  Kubackiego i Jana Ziobrę. Trzeba podkreślić, że tych dwóch ostatnich rewelacyjnie spisało się w kwalifikacjach (Kubacki wygrał, Ziobro był piąty).

Ofiarami loteryjnych warunków byli m.in. Niemiec Richard Freitag, Czech Roman Koudelka, Słoweniec Jurij Tepes, czy Japończyk Noriaki Kasai. Ten ostatni musiał się ratować przed tym, by nie zaliczyć groźnie wyglądającego upadku.

A tak Maciej Kot wspominał sobotnią, pierwszą w karierze wygraną w Pucharze Świata: „Mało kto się tego pewnie spodziewał, ale mam nadzieję, że takie niespodzianki są mile widziane. Osobiście ogromnie cieszę się z tego zwycięstwo. Wiadomo, że Sapporo nie jest może miejscem najważniejszym i wymarzonym do odniesienia pierwszego zwycięstwa w karierze, jednak kiedy rozmyśla się o zwyciężaniu, to nieważne gdzie, ale ważne, żeby wygrać. Na Okurayamie z roku na rok czułem się coraz lepiej.”

Teraz najlepsi skoczkowie świata przenoszą się do Korei. Już od wtorku w Pjongczang odbywać się będą pierwsze treningi i kwalifikacje do kolejnych konkursów. To będzie próba przedolimpijska. Jak zwykle liczymy na świetną postawę naszych reprezentantów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem