Skoki narciarskie: Jan Ziobro wygrywa kwalifikacje w koreańskim Pjongczang

W tym sezonie zmieniają się kontynenty, państwa, miasta i wreszcie skocznie. Rezultat jest zwykle taki sam – wygrywa Polak. Dzisiaj było podobnie. W rozegranych przed chwilą kwalifikacjach w koreańskim Pjongczag zwycięzcą okazał się Jan Ziobro (134,5 metra). W jutrzejszej próbie przedolimpijskiej wezmą udział wszyscy polscy zawodnicy. Nasz rodak okazał się zdecydowanie najlepszy w grupie skoczków

W tym sezonie zmieniają się kontynenty, państwa, miasta i wreszcie skocznie. Rezultat jest zwykle taki sam – wygrywa Polak. Dzisiaj było podobnie. W rozegranych przed chwilą kwalifikacjach w koreańskim Pjongczag zwycięzcą okazał się Jan Ziobro (134,5 metra). W jutrzejszej próbie przedolimpijskiej wezmą udział wszyscy polscy zawodnicy.

Nasz rodak okazał się zdecydowanie najlepszy w grupie skoczków walczących o awans. Drugiego Słoweńca Anze Lansika pokonał o ponad pięć punktów. Odległości Polaka nie był w stanie poprawić żaden ze skoczków czołowej „10” Pucharu Świata.

Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Dawid Kubacki (130,5 metra), a na dwudziestej czwartej pozycji zmagania ukończył Stefan Hula (120 metrów). Jeśli chodzi o zawodników, którzy mają zapewniony awans do konkursu, to najdłuższą odległość uzyskał Maciej Kot (134 metry – tyle samo co Peter Prevc), Kamil Stoch skoczył 132 metry, ale z niższego rozbiegu, natomiast Piotr Żyła poleciał na 124 metr.

Zwycięzca dzisiejszych kwalifikacji tak wypowiadał się dla serwisu skijumping.pl przed koreańską częścią zawodów: „Będę chciał tam skakać dobrze i dobrze wykonywać pracę, bo po to tutaj przyleciałem. Może nie sprawdzian, ale będzie to przetarcie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, bo nigdy wcześniej tam nie byłem. Będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby dobrze się zaprezentować. A jak będzie? Okaże się po konkursie.”

A zapytany o udział w mistrzostwach świata w Lahti odpowiedział: „Są jeszcze kwestie, które są do poprawy i wyeliminowania do czasu Mistrzostw Świata, które nadchodzą wielkimi krokami. W Finlandii chciałbym się pojawić z jeszcze lepszymi skokami niż do tej pory, gdyż uważam, że jest to w moim zasięgu. Będę ciężko pracował, aby wydobyć potencjał i rezerwy, które we mnie drzemią.”

Jak widać, nawet problemy z noclegiem i brakiem pożywienia nie wpłynęły źle na postawę podopiecznych Stefana Horngachera. Ta dyspozycja na pewno cieszy polskich kibiców.

Dla wszystkich tych, którzy są przyzwyczajeni do zawodów w soboty i niedziele informujemy, że konkursy Pucharu Świata w koreańskim Pjongczang odbędą się środę (godzina 12) i czwartek (godzina 11) polskiego czasu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem