Skoki narciarskie: Eisenbichler zwycięzcą konkursu w Wiśle

Pierwszy weekend sezonu ze skokami narciarskimi za nami. W konkursie indywidualnym najlepszy był Markus Eisenbichler.

Pierwsza seria stała pod znakiem loteryjnych wiatrów z podmuchami pod narty. Po 50 skokach najlepszy był Anze Lanisek, który wyprzedzał Hubera (Austria) i Eisenbichlera (Niemcy). Do drugiej serii awansowało aż 7 z 11 Polaków – Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot, Andrzej Stękała oraz Stefan Hula. Z konkursem pożegnał się Wolny, Zniszczoł, Pilch i Wąsek. W najlepszej trzydziestce nie znalazł się skaczący jako ostatni Stefan Kraft. Austriak udzielił krótkiego wywiadu tylko swojej rodzimej telewizji i opuścił strefę dla mediów.

Druga seria nie poszła po myśli naszych rodaków. Kamil Stoch spadł na dalekie 27 miejsce, a Klemens Murańka zakończył konkurs na 22 lokacie. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła – zajął 5 miejsce. Najlepszy okazał się Marcus Eisenbichler, który oddał dwa równe skoki. Drugą lokatę zajął Karl Geiger, a trzecią Daniel Huber. 12 punktów do klasyfikacji generalnej za zajęcie 19 miejsca dopisał sobie Andrzej Stękała.

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem