Skoki narciarskie: Dzisiaj loty w Vikersund. Czas na przebudzenie!

Nasi skoczkowie chyba woleliby, żeby ten sezon już się zakończył. Dotychczas osiągali rewelacyjne rezultaty, ale teraz ich forma zdecydowanie się obniżyła. We wczorajszych zawodach punktowało tylko trzech reprezentantów Polski. To był jeden z najgorszych występów w tym sezonie. Na odpoczynek i spokojny trening nie ma jednak czasu. Już dzisiaj konkurs lotów w norweskim Vikersund. Ciężko

Nasi skoczkowie chyba woleliby, żeby ten sezon już się zakończył. Dotychczas osiągali rewelacyjne rezultaty, ale teraz ich forma zdecydowanie się obniżyła. We wczorajszych zawodach punktowało tylko trzech reprezentantów Polski. To był jeden z najgorszych występów w tym sezonie.

Na odpoczynek i spokojny trening nie ma jednak czasu. Już dzisiaj konkurs lotów w norweskim Vikersund. Ciężko będzie Kamilowi Stochowi „odebrać” pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stefanowi Kraftowi. Nie łatwo będzie także utrzymać prowadzenie w Pucharze Narodów całej reprezentacji Polski.

Trener Stefan Horngacher jest tego świadomy: „Już po Mistrzostwach Świata w Lahti było to dość jasne, że czeka go niesamowicie trudne zadanie. Może traci szanse na zdobycie Kryształowej Kuli, ale myślę, że w tym momencie nie jest to dla nas celem. Aktualnie skupiamy się na tym, aby wynieść naukę z bieżącego okresu. Cała drużyna nie prezentuje się optymalnie, ale pracujemy nad tym. Może się to okazać wartościowe dla naszego teamu.

W tym sezonie wygraliśmy już tak dużo, że nie stresujemy się. Utrzymanie prowadzenia w Pucharze Narodów nie będzie prostym zadaniem. To również było dla mnie dość jasne, iż końcowy triumf nie będzie łatwą sprawą. W tym sezonie zadowoli nas miejsce w czołowej trójce Pucharu Narodów. To będzie oznaczało, iż zrobiliśmy z chłopakami naprawdę duży krok naprzód. Czołowa trójka jest w naszym zasięgu.” – powiedział w rozmowie z redakcją skijumping.pl

Dzisiaj przed nami konkurs lotów narciarskich w Vikersund. Docelowo tego dnia miały mieć miejsce tylko kwalifikacje, ale ze względu na odwołany konkurs w Lillehammer organizatorom udało się zrobić zastępstwo. Warto dodać, że to będą loty wyjątkowe, bo tylko „jednoseryjne”. Program na dzisiaj jest następujący: Początek zawodów o godzinie 16:30. Rywalizację poprzedzi trening (15:00).

My liczymy, że jednak nasi zawodnicy będą walczyć do końca. Świetnym „lotnikiem” jest przecież Piotr Żyła. Kamil Stoch skacze już naprawdę dobrze, a Maciej Kot cały czas pokazuje, że stać go na bardzo dobre wyniki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem