Skoki narciarskie: Dawid Kubacki pewny siebie przed zimowym sezonem

Z rezerwą trzeba podchodzić do letniej formy polskich skoczków. Niestety, często bywało tak, że po dobrych występach między lipcem, a wrześniem nagle przychodziło załamanie formy. Sytuacja ta jest powielana od dłuższego czasu. Wynikało to pewnie z błędów szkoleniowych, które były powtarzane każdego sezonu. Nie znaczyło to jednak, że forma poszczególnych zawodników w sezonie zimowym była

Z rezerwą trzeba podchodzić do letniej formy polskich skoczków. Niestety, często bywało tak, że po dobrych występach między lipcem, a wrześniem nagle przychodziło załamanie formy. Sytuacja ta jest powielana od dłuższego czasu.

Wynikało to pewnie z błędów szkoleniowych, które były powtarzane każdego sezonu. Nie znaczyło to jednak, że forma poszczególnych zawodników w sezonie zimowym była słaba. Otóż bywały i fantastyczne osiągnięcia i rewelacyjne wyniki na koniec marca w klasyfikacji generalnej.

Jedyne co było zawsze takie samo, to beznadziejny start pod koniec listopada. Czasami udało się szybko, w ciągu pierwszego miesiąca zrobić formę, a bywało i tak, jak w zeszłym (chyba najgorszym od dawna) roku, że polscy zawodnicy męczyli się na wszystkich skoczniach i przypominali tylko cień samych siebie z poprzednich lat.

Dawid Kubacki jest jednym z tych zawodników, którzy latem prezentują się lepiej niż w sezonie zimowym. Teraz sam skoczek jest jednak pełen nadziei przed zbliżającym się sezonem i wierzy, że będzie dobrze:

„Wiem, że jeszcze parę rzeczy jest do poprawy i chcę nad nimi popracować, ale prawda jest taka, że nawet po sezonie też znajdzie się kilka rzeczy, które będę chciał poprawić. Uważam, że to co zrobiliśmy do tej pory przynosi bardzo dobre efekty, to widać zresztą i na podstawie letnich konkursów i obecnych treningów.

kubacki-na-skoczni-laczy-nas-pasja

Myślę, że do zimy jesteśmy dobrze przygotowani i ona mogłaby tak naprawdę przyjść nawet jutro. Drobne rzeczy, nad którymi wciąż trzeba pracować to cel na zimę – starać się pilnować tych elementów podczas każdego konkursu i małymi kroczkami zbliżać się do coraz lepszych skoków”.

Największy dotychczasowy sukces zawodnika klubu Wisła Zakopane, to brązowy medal w konkursie drużynowym podczas mistrzostw świata we włoskim Val di Fiemme (2013). Indywidualnie Dawid był najwyżej na dziewiątym miejscu podczas konkursu w Engelbergu (sezon 2012/13).

To już najwyższy czas, aby sympatyczny i niewątpliwie bardzo utalentowany zawodnik, jakim jest Kubacki pokazał w końcu pełnię swoich możliwości w nadchodzącym sezonie. My bardzo mu kibicujemy i liczymy na świetną formę zimą.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem