Skoki narciarskie: Czy Piotr Żyła stanie na podium?

Dzisiaj przed nami pierwszy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich. Zawody odbędą się na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Po tym, co mogliśmy zaobserwować na wczorajszych treningach i podczas kwalifikacji możemy być optymistami. Wśród 40 skoczków, którzy dzisiaj staną na starcie będzie szóstka reprezentantów Polski. Jak już wcześniej pisaliśmy, trener Stefan Horngacher nie zmienia składu

Dzisiaj przed nami pierwszy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich. Zawody odbędą się na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Po tym, co mogliśmy zaobserwować na wczorajszych treningach i podczas kwalifikacji możemy być optymistami. Wśród 40 skoczków, którzy dzisiaj staną na starcie będzie szóstka reprezentantów Polski.

Jak już wcześniej pisaliśmy, trener Stefan Horngacher nie zmienia składu naszej kadry. Od jakiegoś czasu wyklarowała się czołówka narodowa i nie zanosi się, aby w przyszłości miało dojść do większych przetasowań w drużynie.

Jak zmodernizowany obiekt ocenia Piotr Żyła? Oto jego wypowiedź z wczorajszego dnia: „Tak, jest całkiem inna. Po prostu kosmos w porównaniu do tej starej. Jedyne, co się nie zmieniło, to siedzi się tak samo na belce, bo stromo i od razu się maksymalnie rozpędza tak naprawdę. Fajnie jest wszystko wyprofilowane, skocznia jest nowoczesna, fajne przejście na progu. I wszystko fajne, inne… Nie ma też tego kanta, który tu zawsze był – bo tu było tak, że jak się wyleciało podczas gorszego skoku to był od razu taki kant i albo się go przeniosło, albo nie (śmiech). A tu go nie ma – to nowoczesna skocznia i bardzo fajna.”

Piotr Żyła zawsze dobrze spisywał się w konkursach lotów narciarskich. Patrząc na jego wczorajsze skoki można być naprawdę dobrej myśli. Jeśli popularny „Wiewiór” nie popełni jakiegoś rażącego błędu lub nie będzie miał pecha do warunków atmosferycznych, to stać go nawet o walkę o miejsce na podium.

W pozytywnym nastroju jest też lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Kamil Stoch: „Wrażenia są dość pozytywne. Całkiem miło być polatać dalej niż na 120. czy 130. metr. Wykonałem dziś dobrą pracę, bo wszystko skoki były za granicę 200 metrów. Może nie dużo, ale jednak. Wciąż brakuje pewnej stabilizacji, zwłaszcza w pozycji najazdowej. Tam było trochę wahań. W przejście na najeździe wjeżdżałem za bardzo z tyłu albo jak w kwalifikacjach – za bardzo z przodu. Przez to odbicie było zbyt agresywne. Reasumując, dzień był na plus. Były dobre skoki na bardzo dobrej skoczni. Jest to trudny obiekt, ale da się na nim latać daleko.”

Start zawodów o godzinie 16 – stej. Do boju biało – czerwoni!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem