Skoki narciarskie: Bez dobrych wyników nie będzie sponsorów

Już za 6 dni rozpoczyna się bardzo ważny sezon dla polskich skoków narciarskich. Możecie zapytać, dlaczego taki ważny? Wszystkie badania i słupki oglądalności wskazują dwie bardzo interesujące rzeczy. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na sporty motoroweTypuj 2 Szeroka oferta na bonusyFunkcja Cash-OutWysokie kursy na tle konkurencjiZbyt spokojny designTypuj 3

Już za 6 dni rozpoczyna się bardzo ważny sezon dla polskich skoków narciarskich. Możecie zapytać, dlaczego taki ważny? Wszystkie badania i słupki oglądalności wskazują dwie bardzo interesujące rzeczy.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Pierwsza, to taka, że skoki narciarskie są dyscypliną z niesłabnącym potencjałem jeśli chodzi o popularność. Druga, że jeśli nie będzie dobrych wyników sportowych, to ten potencjał zostanie zmarnowany.

Według danych Nielsen Audience Measurement oglądalność tej dyscypliny w zeszłym sezonie spadła prawie o połowę w stosunku do sezonu rok wstecz. A to wszystko za sprawą katastrofalnych wyników.

W Polsce nastąpiło bardzo płynne przejście od Adama Małysza do Kamila Stocha. Cały czas kibice byli przyzwyczajeni do sukcesów. Do tego, od czasu do czasu z dobrej strony pokazali się inni zawodnicy.

Kilka lat temu przecież wielką popularność zyskał Piotr Żyła. Skakał nieźle, wygrał jeden konkurs, w innym był trzeci. Ludzie pokochali go za osobowość. Stoch wygrywał, a Żyła udzielał śmiesznych wywiadów.

maciej-kot-laczy-nas-pasja

Dla tego teraz zbliżający się Puchar Świata będzie bardzo ważny, bo jeśli nasi zawodnicy nie wrócą do dobrego skakania, to w przyszłym sezonie olimpijskim może nie być zbyt wielu funduszy od sponsorów. A to by oznaczało gorsze przygotowania.

Wracając do Żyły, to wydaje się on być dobrze nastawiony do zbliżającej się rywalizacji w Pucharze Świata: „Dokładnie tak będzie. Sam też nie mam wygórowanych oczekiwań. Z każdego startu będę zadowolony, jeśli skoczę swoje. Postaram się cieszyć z każdego punktu. Nie celuję w jakieś konkretne wyniki, chciałbym tylko skakać to, co mogę. I mieć radość, bo ostatnio jej nie było.”

A tak wspomina ostatnie niepowodzenia: „Było bardzo ciężko, nawet jak się zdarzyły dobre starty, to nie potrafiłem się cieszyć, bo ciągle czułem, że jestem daleko od tego, czego chciałem. Było ciężko. Ale nie ma co mówić, że gorzej być nie może. Powiem tak i zaraz się przekonam, że jednak bzdury mówiłem? Nie chcę tego. Lepiej cicho robić swoje.”

Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie dobrze i zarówno Żyła jak i jego koledzy odnajdą się dobrze w nowym sezonie. Polscy kibice potrzebują sukcesów również w sportach zimowych, a tam poza skokami pozostała nam jedynie Justyna Kowalczyk. Jej również życzymy wszystkiego najlepszego, ale nie mamy złudzeń, że to skoki są właśnie tą dyscypliną, która może przez jeszcze wiele lat dostarczać nam wielu pozytywnych emocji.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem