Skoki narciarskie: Bardzo krótkie święta polskich skoczków

Z jednej strony zazdrościmy sportowcom sławy, poklasku i pieniędzy. Inna strona medalu jest taka, że żeby być podziwianym i osiągnąć sukces, to trzeba w to włożyć bardzo dużo ciężkiej pracy. Najlepszym przykładem w tym świątecznym okresie są polscy skoczkowie narciarscy. Dzisiaj usiądą do wigilijnego stołu, jutro trochę pobiesiadują, a już w poniedziałek czekają ich zawody

Z jednej strony zazdrościmy sportowcom sławy, poklasku i pieniędzy. Inna strona medalu jest taka, że żeby być podziwianym i osiągnąć sukces, to trzeba w to włożyć bardzo dużo ciężkiej pracy.

Najlepszym przykładem w tym świątecznym okresie są polscy skoczkowie narciarscy. Dzisiaj usiądą do wigilijnego stołu, jutro trochę pobiesiadują, a już w poniedziałek czekają ich zawody o Mistrzostwo Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Jak można przeczytać na stronie skijumping.pl: „ Obiekt ma już za sobą połowę przebudowy, dzięki czemu Biało-Czerwoni po raz pierwszy w historii powalczą w Małopolsce na sztucznie mrożonych torach najazdowych na rozbiegu o zmienionym profilu. Ostatni krajowy czempionat w Zakopanem miał miejsce w marcu 2015 roku. Wówczas najlepszy okazał się Kamil Stoch przed Andrzejem Stękałą i Piotrem Żyłą. Po dwóch latach wraca też konkurs świąteczny, który w ostatnim czasie był odwoływany z powodu braku śniegu na polskich skoczniach.

W zawodach wystąpią najlepsi polscy zawodnicy. Zabraknie jedynie pięciu skoczków, którzy w tym czasie będą startować w Pucharze Kontynentalnym. A będą to: Krzysztof Biegun, Jakub Wolny, Krzysztof Miętus, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

zniszczol-portret-laczy-nas-pasja

Obecnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w rankingu Pucharu Świata w naszej reprezentacji jest Kamil Stoch. Oto co miał do powiedzenia w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” o nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni:

Lubię te zawody. Mam już trochę doświadczenia, więc jestem spokojny. To kolejne konkursy, tak staram się to traktować. W zasadzie niczym się nie różnią od innych startów. Tyle że wszystko jest bardziej nagłośnione. Zazwyczaj panuje tam świetna atmosfera, zawody są doskonale zorganizowane, a skocznie dobrze przygotowane. Wiadomo jednak, że „zwycięzca Turnieju” brzmi dumnie. To prestiż, miejsce w historii i dobre nagrody. Trzeba jednak podchodzić do startu tak, jak do innych. Moja praca wygląda tam tak samo, jak zwykle. Warto zachować zimną krew i twardo stąpać po ziemi. Turniej wymaga cierpliwości, spokoju i koncentracji.”

Na Turniej Czterech Skoczni pojadą: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Polskim skoczkom życzymy dobrego wypoczynku i jak najlepszych rezultatów w Mistrzostwach Polski i Turnieju Czterech Skoczni.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem