Skandal za mikrofonem. Piłkarze BVB przekręcali nazwiska rywali i naśladowali… Hitlera

Patrick Owomoyela i i Norbert Dickel dostali od Borussii Dortmund przywilej skomentowania w telewizji klubowej sparingowego meczu BVB z Udinese Calcio. Wyszło dość niefortunnie. Najpierw niewinnie, gdy zaczęli przekręcać nazwiska włoskich piłkarzy. Później już dość żenująco, gdy były rywal Łukasza Piszczka do gry na prawej obronie zaczął komentować mecz imitując ton Hitlera.

Miało być zabawnie i luźno, a wyszło tak, że trzeba przepraszać. Borussia usunęła z sieci zapis wspomnianej relacji, a obaj „komentatorzy” zapewnili, że podobne rozluźnienie nigdy więcej nie wkradnie się w ich poczynania. Co ciekawe, nawet kibice z Dortmundu uznali, że granica dobrego smaku została przekroczona i szybko zaczęli alarmować na forach.

W pierwszych minutach komentarza Owomoyela i Dickel bawią się nazwiskami rywali. Kevin Lasagna przypomina im włoską potrawę, a Ignacio Pussetto staje się prosecco. Już w 29. minucie transmisji Owomoyela deklaruje: „oczywiście nie chcemy nikogo urazić, jeśli słuchają nas fani Udinese Calcio. Po prostu żartujemy. Niektóre nazwiska dla nas są zabawne i trudne w wymowie”.

Później robi się jednak grubiej i dość krępująco.

Dickel używa określenia „Itaker”, od lat 60-tych minionego wieku uznawanego w Niemczech za mocno uwłaczające Włochom. W 74. minucie Owomoyela wypowiada z kolei kilka zdań komentarza tonem Adolfa Hitlera, mówiąc o „bitwie wodnej pod Altach”. Nawiązuje tym samym do faktu potężnej ulewy, która spowodowała przedwczesne przerwanie sparingu.

Borussia, wywołana do tablicy, po kilku dniach oświadczyła, że „dała do zrozumienia obu komentującym, że ich próba bycia zabawnym poszła zupełnie nie tak, była absolutnie nie na miejscu i BVB nie daje zgody na tego typu komentarze”.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.