Wielki skandal w Lidze Mistrzów! Mecz fazy grupowej został ustawiony?

Świat piłki nożnej w ostatnich dniach zatrząsł się u podstaw - wielka korupcyjna afera rozpoczęła się w Belgii, gdzie przeszukano siedziby największych klubów. Wczoraj jednak okazało się, że może być jeszcze gorzej, bo ustawiony miał zostać mecz Champions League.

Złapaliśmy się za głowy, gdy okazało się, że prokuratura weszła do siedzib największych belgijskich klubów i zatrzymała wiele osób – łącznie z sędziami. Przypomniały nam się nasze ciemne czasy i wielka korupcyjna afera, która odbiła się bolesnym piętnem na Ekstraklasie.

To już za nami, a wzorem do naśladowania w celu rozwoju ligi miały być różne zachodnie ligi, m.in. właśnie Jupiler Pro League. Okazało się jednak, że to nie do końca dobry pomysł, bo czarny scenariusz z naszej przeszłości może się powtórzyć i tam.

Nie spodziewaliśmy się jednak, że ustawka może dotyczyć nawet rozgrywek Ligi Mistrzów, a takie oskarżenia wystosował wczoraj francuski dziennik „L’Equipe”. Ten nie dotyczył jednak Belgów, a Crveny zvezdy Belgrad, która podejmowała Paris Saint-Germain.

Według dziennikarzy, jeden z wysoko postawionych działaczy miał obstawić porażkę Serbów dokładnie pięcioma bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 1:6. Zastanawiająca jest kwota, którą postawił na ten mecz, bo miało chodzić o… około pięć milionów euro.

Trzeba przyznać, że facet miał wyjątkowo dobrą analizę, skoro udało mu się trafić taki szalony typ. Sprawą oczywiście zajmuje się już UEFA, która dostała wiadomość o ryzyku ustawienia meczu od swojego informatora.

Jeśli podejrzenia się potwierdzą to niewątpliwie będziemy mówić o jednym z największych skandali w historii europejskiego futbolu. Takie rzeczy do tej pory się nie zdarzały, a skala stawki przeraża najmocniej. Mają rozmach…