Sir Alex trafił do szpitala, jego stan jest poważny. „Trzymaj się, Boss”

Gdy w niedzielę wręczał Arsene Wengerowi nagrodę za zasługi w Premier League, to serio pomyśleliśmy sobie, że bardzo dobrze wygląda. Mimo 76 lat na karku, wielu lat stresów spowodowanych karierą trenerską w jednym z największych klubów na świecie, widać było uśmiech i charakterystyczne rumieńce na policzkach Sir Alexa Fergusona. Wczoraj napłynęła do nas jednak informacja, że legendarny szkoleniowiec Manchesteru United jest chory i jego stan jest bardzo poważny. Do mózgu wylała się krew.

Wiemy już, że Alex przeszedł operację, która przebiegła pomyślnie, ale przez jakiś czas zostanie na oddziale intensywnej terapii i jego stan jest bardzo poważny. Zakładając optymistyczny wariant – po kilku tygodniach wyjdzie do domu i dalej będzie oglądał spotkania ukochanego Manchesteru. Zakładając – tfu, tfu – możliwie najgorszy scenariusz – może z tego już nie wyjść.

Zawsze w takich chwilach pochylamy się nad tym, jak kruche jest ludzkie życie. W niedzielę uśmiechnięty, zadowolony, obrazki z jego udziałem obiegły wszystkie portale sportowe na świecie. Kilka dni później w szpitalu w bardzo poważnym stanie walcząc o życie – przerażające to.

Dla nas Sir Alex Ferguson w Manchesterze był zawsze. Mało tego – on w piłce był zawsze. Gdybyśmy mieli wymienić kilka postaci ze świata futbolu, których legendy najbardziej działają na naszą wyobraźnię, to na pewno wymienilibyśmy wśród nich Fergusona. Pewnie dorzucilibyśmy do tego Pele i Maradonę. Kilka lat temu na pewno by się w tym gronie znalazł Johan Cruyff, ale Holender od jakiegoś czasu spogląda już na nas z góry.

Wyrazy wsparcia dla Fergusona i jego rodziny płyną z całego świata. Wielu piłkarzy za pomocą mediów społecznościowych śle pozdrowienia dla Szkota, który musi rozegrać kolejny ważny mecz w swoim życiu. Nikt nie ma wątpliwości, że i tym razem Alex pokona swojego przeciwnika.

6 maja, godzina 17:30 | Chelsea Londyn – Liverpool FC

Zwycięstwo Chelsea: 2,25

Remis: 3,4
Zwycięstwo Liverpoolu: 3,25

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem