Siła spokoju! Tak wyglądała odprawa Włochów przed finałem z Anglią

Trenerzy - motywatorzy, którzy wszystko załatwiają krzykiem, powoli odchodzą do lamusa. W sieci pojawiło się krótkie wideo z przedmeczowej odprawy, na której Roberto Mancini prezentuje drużynie skład na finał Euro 2020. Bije z niego przede wszystkim ogromny spokój.

Krótki fragment odprawy nie musi pokazywać wszystkiego, co działo się w szatni Italii. Niemniej uderzający jest ton głosu Manciniego, powolny sposób wyrażania, którym mógłby prędzej uśpić piłkarzy niż pobudzić do walki. “Wiecie, kim jesteście, znacie swoją wartość. Nie jesteśmy tutaj przez przypadek, to Wy o wszystkim decydujecie. Jesteście panami własnego losu, nie sędzia, ani przeciwnik. Wiecie co macie robić” – mówi w opublikowanym fragmencie. Po imionach wyczytuje kolejnych piłkarzy i wpisuje ich na tablicę ze składem.

W pewnym momencie Mancini pozwala sobie na drobny żart, wpisując na lewej stronie boiska kontuzjowanego Leonardo Spinazzollę. Niestety musie jego nazwisko – choć piłkarz przyleciał z drużyną na Wembley i do ostatniej chwili wspierał kolegów zza linii boiska.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem