Siatkówka: Ferdinando De Giorgi trenerem siatkarzy!

Dyskutowano, spekulowano. Mieliśmy wrażenie, że przeciągano strunę. Długo to wszystko trwało, ale w końcu wiemy oficjalnie – Ferdinando De Giorgi będzie selekcjonerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana oferta na sporty motoroweTypuj 2 Szeroka oferta na bonusyFunkcja Cash-OutWysokie kursy na tle konkurencjiZbyt spokojny designTypuj 3 Nawet

Dyskutowano, spekulowano. Mieliśmy wrażenie, że przeciągano strunę. Długo to wszystko trwało, ale w końcu wiemy oficjalnie – Ferdinando De Giorgi będzie selekcjonerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Ferdinando De Giorgi został trenerem reprezentacji Polski, po tym jak na ostatniej prostej w wyścigu na te stanowisko okazał się lepszy od swoich najgroźniejszych rywali, czyli Maura Berruto oraz Radostina Stajczewa. Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej przychylił się do rekomendacji zespołu ds. wyboru trenera męskiej kadry.

De Giorgi w pokonanym polu zostawił nie tylko Berruto i Stajczewa. W pierwszej fazie konkursu swoje kandydatury zgłosiło aż 16 trenerów. Potem została wybrana najlepsza „piątka”, w której poza wcześniej wymienionymi szkoleniowcami znaleźni się jeszcze Marcelo Mendez oraz Angelo Lorenzetti. Pierwszy nie spełniał wymogów PZPS, drugi zrezygnował sam.

Co wiemy o Ferdinando De Giorgim?

De Giorgi to były reprezentant Włoch, grający na pozycji rozgrywającego. W drużynie narodowej wystąpił aż 330 razy i łącznie jej barw bronił przez 15 lat (1987-2002). Wraz z kolegami z kadry aż trzykrotnie zdobywał tytuł mistrzów świata (1990, 1994, 1998), został mistrzem Europy (1989) oraz czterokrotnie wygrywał Ligę Światową (1990, 1991, 1992, 1995).

degiorgi-puchar-laczy-nas-pasja

Całą swoją karierę klubową spędził w klubach włoskich. Jego pierwszym zespołem w dorosłej siatkówce był Vis Squinzano, gdzie występował przez cztery sezony, a do którego trafił w wieku zaledwie 16 lat. Potem przeniósł się do Victor Village Ugento, jednak tam przez pięć lat nie zapisał na swoim koncie żadnych spektakularnych sukcesów. Swoje pierwsze i jedyny w karierze mistrzostwo Włoch zdobył w 1987, gdy reprezentował barwy Panini Modena.

Ponadto De Giorgi dwukrotnie zdobywał Puchar Challenge, raz Puchar CEV i raz Super Puchar Włoch. Najwięcej sukcesów klubowych święcił w barwach Piemonte Volley.

Już jako czynny zawodnik De Giorgi pełnił rolę szkoleniowca w Noicom Brebanca Cuneo. Potem przedniósł się do Perugii i tam poświęcił się już tylko trenerce. Kolejny rozdział w życiu Włocha to Lube Blanca Marche Macerata, gdzie De Giorgi odnosił największe jak do tej pory sukcesy w karierze szkoleniowca. To tam dwukrotnie zdobył Puchar i Super Puchar Włoch oraz mistrzostwo Włoch. Po kilku kolejnych latach posuchy na Półwyspie Apenińskim oraz epizodzie w Rosji w 2016 roku zdobył mistrzostwo Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

Umowa z nowym selekcjonerem będzie trwała cztery lata i zacznie obowiązywać od 31 marca 2017 roku. Pierwsza weryfikacja pracy Włocha odbędzie się po dwóch latach. W sztabie szkoleniowo-medycznym De Giorgiego będą Polacy. Były trener ZAKSY jest 25. trenerem męskiej reprezentacji Polski i 5. z rzędu obcokrajowcem sprawującym tę funkcję.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem