Sensacyjny transfer Neymara – PSG chce go… wypożyczyć! Zaskakujący kierunek

Ta wiadomość zszokowała piłkarskie środowisko. Saga transferowa z udziałem Neymara może mieć bowiem bardzo nieprzewidywalne zakończenie. Jak poinformował brazylijski dziennikarz, gwiazdor PSG ma być włączony w transfer jednego z największych brazylijskich talentów i... wrócić tym samym do ojczystego kraju na wypożyczenie.

To nie byłby hit transferowy – a absolutna bomba, której huk usłyszałby dosłownie cały świat. Powrót Neymara do Brazylii? Jak podaje Juca Kfouri z UOL, skrzydłowy Paris Saint-Germain miałby wziąć udział w transakcji 17-letniego Reiniera Jesusa, niesamowicie uzdolnionego brazylijskiego piłkarza, który przeniósłby się do drużyny mistrzów Francji za 60 milionów euro.

Cena, którą w tym przypadku wielu uznaje za promocyjną, wiązałaby się jednak z „małym” haczykiem – w odwrotnym kierunku, do Kraju Kawy, powędrowałby sam Neymar, którego 70% pensji wciąż opłacałoby PSG.

Wypożyczenie miałoby trwać do 2021 roku i być korzystne nie tylko dla Flamengo, które w ciągu dwóch dni zdobyło mistrzostwo Brazylii oraz Copa Libertadores, ale także dla mistrzów Francji. Nie od dziś mówi się, że PSG zmienia swoje podejście do budowania zespołu, w którym nie ma być miejsca dla rozkapryszonych gwiazdek. Neymar, choć to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, zalicza się właśnie do grona tych, którzy sprawiają wiele problemów swoim zachowaniem.

https://twitter.com/FlamengoENG/status/1198767401569009666

Kibice powiedzieli głośne „nie” dla Neymara, na jego kolejne wybryki mocno nosem kręci trener Thomas Tuchel, a właściciele klubu ponoć również skończyła się cierpliwość do piłkarza, za którego zapłacili fortunę – rekordowe 222 miliony euro. O tym, że Neymar też ma dość stolicy Francji, również pisało się wiele. Nikt nie spodziewał się jednak takiego obrotu sprawy.

Doniesienia Kfouriego, który przez część kibiców jest traktowany jako rzetelny, są jednak mocno abstrakcyjne. Jeśli się spełnią, będziemy mieli do czynienia z jednym z najbardziej absurdalnych ruchów transferowych w historii.

Rozumiemy tęsknotę do ojczyzny, chęć odbudowania swojej formy i wizerunku, a także gigantyczny marketingowy „boom” dla mistrzów Brazylii. Będący w kwiecie piłkarskiego wieku Neymar w koszulce Flamengo nie mieści nam się jednak w głowie. Transfer do PSG również wydawał się mało prawdopodobny, ale przy tym scenariuszu wygląda jak oczywista oczywistość…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem