Sensacyjny news z Turcji! Legia złożyła ofertę piłkarzowi niechcianemu w… FC Barcelonie?!

Gdyby ten transfer doszedł do skutku, z całą pewnością mielibyśmy do czynienia z piłkarzem o największym nazwisku, jaki kiedykolwiek biegał po polskich boiskach. Jak twierdzi turecki dziennik "Fotosport", Legia Warszawa wyraziła zainteresowanie banitą z FC Barcelony... Ardą Turanem.

Znamy ten model działania z przeszłości. Żaden polski klub nie mógłby choćby pomyśleć o zawodniku tego pokroju, będącym w szczycie formy. Kiedy w jego karierze pojawiają się chwilowe albo – co gorsza – długotrwałe kłopoty, pojawia się furtka. Wydaje się, że właśnie w ten sposób należy interpretować rzekomy kontakt Legii w sprawie 33-letniego pomocnika.

Arda Turan to 100-krotny reprezentant Turcji. Legenda. Z przeszłością w Galatasaray, Atletico Madryt czy FC Barcelonie, której formalnie wciąż jest piłkarzem, choć nie zagrał ani jednego meczu od sezonu 2016/2017.

Trwa właśnie trzeci sezon z kolei, o którym w żadnej nie da się powiedzieć, że Turan rozegrał go rzetelnie od deski do deski. W styczniu 2018 roku został wypożyczony do zespołu Istanbul Basaksehir FK. Przez długie miesiące pojedyncze występy przeplatał kolejnymi kontuzjami, czerwonymi kartkami i pozaboiskowymi wybrykami. Tej zimy wrócił do Barcelony, ale nie ma w niej szans na grę. Nie jest nawet zgłoszony do rozgrywek. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca.

„Fotospor” pisze o „sensacyjnej ofercie z Polski, która wymagałaby od Ardy Turana zaakceptowania znacznej obniżki zarobków”. Temat wydaje się mało realny, choć nie należy być zdziwiony, że Legia sonduje tego typu możliwości. Tureckie media podają, że Turan miał zimą także propozycję z brazylijskiego Flamengo, jednak nie miał zamiaru przenosić się poza Europę.

Więcej w temacie przeczytacie tutaj.

Abstrahując od realności przeprowadzenia takiej transakcji przez polski klub, należałoby się zastanowić czy piłkarz pokroju Turana, na tym etapie kariery, znalazłby w ogóle motywację do gry w Ekstraklasie. Turek od ponad dwóch lat odcina kupony. Duży niepokój budzą też jego pozasportowe historie. W lidze tureckiej był zdyskwalifikowany za agresję pod adresem sędziego. Otrzymał również wyrok w zawieszeniu za… wtargnięcie z bronią w ręku do szpitala w Stambule. W placówce przebywał wówczas turecki piosenkarz Berkay Sahin, z którym Turan wdał się w awanturę w klubie nocnym, łamiąc mu nos. Sąd skazał piłkarza na karę więzienia w zawieszeniu za nielegalne posiadanie broni oraz wywołanie paniki na szpitalnym oddziele.

Krótko mówiąc, wydaje się, że mamy do czynienia z tyle świetnym niegdyś piłkarzem, co i tykającą bombą zegarową.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem