Sensacyjna porażka Atletico! Drużyna Simeone za burtą Pucharu Króla!

Atletico Madryt musi pożegnać się z marzeniami o zdobyciu Pucharu Hiszpanii. Drużyna z Madrytu przegrała z Cornellą wynikiem 0:1.

Aktualny lider La Liga podejmował w środę występującą w Segunda Division B Cornellę. Atletico było zdecydowanym faworytem tego spotkania i nikt nie spodziewał się innego scenariusza, niż awans „Rojiblancos”. Stało się jednak coś, co wydarzyć się nie mogło.

Diego Simeone wystawił na to spotkanie „drugi garnitur”, jednak w podstawowym składzie nie zabrakło kilku gwiazd zespołu. Od pierwszej minuty na boisku zobaczyć mogliśmy Joao Felixa, Saula czy Lucasa Torreirę. Było to jednak za mało – zespół z Segunda Division B wyszedł na prowadzenie już w 7 minucie spotkania. Po stracie bramki Atleti napierało, jednak było bezskuteczne. Od 63. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę dostał Ricard Sanchez. Wynik spotkania nie zmienił się, a z awansu cieszą się zawodnicy Cornelli. Atletico żegna się z Pucharem Króla już na etapie 1/32 finału.