Sensacja! Niemcy przegrali z Macedonią. Koszmarne pudło Timo Wernera!

Reprezentacja Niemiec sensacyjnie przegrała u siebie z Macedonią Północną 1:2 w ramach eliminacji mistrzostw świata. Grający w najmocniejszym składzie Niemcy w końcówce stracili punkty po golu Elifa Elmasa. Nasi zachodni sąsiedzi przystępowali do spotkania z Macedonią Północną mając dwa eliminacyjne zwycięstwa osiągnięte bez straty gola – 1:0 na wyjeździe z Rumunią i 3:0 u siebie

Reprezentacja Niemiec sensacyjnie przegrała u siebie z Macedonią Północną 1:2 w ramach eliminacji mistrzostw świata. Grający w najmocniejszym składzie Niemcy w końcówce stracili punkty po golu Elifa Elmasa.

Nasi zachodni sąsiedzi przystępowali do spotkania z Macedonią Północną mając dwa eliminacyjne zwycięstwa osiągnięte bez straty gola – 1:0 na wyjeździe z Rumunią i 3:0 u siebie z Islandią. Macedonia wygrała wprawdzie 5:0 z Liechtensteinem, ale wcześniej przegrała 2:3 z Rumunią. Jej wyjazdowe zwycięstwo w Duisburgu jest absolutną sensacją, prawdopodobnie większą niż byłyby trzy punkty zdobyte przez Polskę na Wembley. Podopieczni Joachima Loewa mieli wprawdzie optyczną przewagę, ale spotkanie nie obfitowało w idealne sytuacje bramkowe. Niemcy oddali zaledwie dwa celne strzały! Jeden z nich przełożył się na bramkę Ilkaya Gundogana z rzutu karnego. Było to zaledwie trafienie wyrównujące, bowiem tuż przed przerwą na 0:1 trafił legendarny, 37-letni Goran Pandev.

Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 85 minucie na 1:2 trafił klubowy kolega Piotra Zielińskiego z Napoli – Elif Elmas.

Mecz prawdopodobnie zakończyłby się zgoła innym rezultatem, gdyby chwilę wcześniej koszmarnej pomyłki pod bramką Macedończyków nie zaliczył Tim Werner. Tam, gdzie powinien na pewniaka wbić piłkę do bramki, nawet w nią czysto nie trafił.

Oceny po Anglia – Polska: Krycha, co byśmy bez Ciebie zrobili…