Pechowo! Selekcjoner traci Euro… przez koronawirusa. Następca już podpisał umowę

"Polska to przeciwnik łatwy do odczytania" - oświadczył przed meczem eliminacyjnym do mundialu selekcjoner Duńczykow Age Hareide. Jak się dziś powszechnie uważa, wywołał tym stwierdzeniem niemały galimatias w głowie Adama Nawałki, który nagle, i nieco na własną zgubę, postanowił uczyć swoich piłkarzy nowych wariantów. Dziś obaj mają już w roli selekcjonera swoich następców. Duńczyk Hareide traci szansę wyjazdu na Euro w kuriozalnych okolicznościach.

Historia przywołuje nieco na myśl sytuację sprzed kilku lat, kiedy Bayern Monachium dogadał się z Pepem Guardiolą. Aż tu nagle okazało się, że mający wkrótce odejść Jupp Heynckes wygrywa wszystkie możliwe trofea.

Selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide awansował na Euro, ale nie poprowadzi drużyny w turnieju. Federacja już wcześniej zadecydowała bowiem, że w sierpniu 2020 zatrudni jego następcę.

Duńczycy grali z Hareide w otwarte karty. Już w czerwcu zeszłego roku ustalili z nim, że spróbuje wprowadzić drużynę na mistrzostwa Europy, pojedzie z nią na turniej, po czym – z końcem lipca 2020 – strony powiedzą sobie „dziękuję”.

Decyzja o przełożeniu Euro na czerwiec 2021, w związku z epidemią koronawirusa, sprawi, że Hareide obejdzie się smakiem. Pożegna z posadą bez postawienia kropki nad „i”, z kolei prosto na imprezę mistrzowską pojedzie nowy selekcjoner Kaspar Hjulmand. To trener z młodszego pokolenia, znany z pracy w Mainz oraz Nordsjaeland.

Age Hareide:

„Kwestia przedłużenia kontraktu nie wchodzi w grę, ponieważ od dawna wiadomo kto będzie moim następcą. Ma już nawet podpisaną umowę”.

Hareide o decyzji UEFA dowiedział się podczas kwarantanny domowej. Twierdzi, że nie ma pretensji. Nie zamierza jeszcze kończyć trenerskiej kariery. A wywalczenie awansu na Euro podbije jego pozycję na rynku.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem