Sęk kontra Matyja, czyli wielkie grzmoty na gali w Międzyzdrojach

Już dziś wieczorem w Międzyzdrojach odbędzię się gala Seaside Boxing Show IX. Areną zmagań pięściarzy będzie miejscowy amfiteatr, a kibice będą świadkami bardzo ciekawych pojedynków. Walka wieczoru to starcie Dariusza Sęka i Marka Matyi. Obaj zawodnicy mają w tej walce wiele do udowodnienia. Podczas gali w Międzyzdrojach zobaczymy pięć pojedynków i każdy z nich będzie miał

Już dziś wieczorem w Międzyzdrojach odbędzię się gala Seaside Boxing Show IX. Areną zmagań pięściarzy będzie miejscowy amfiteatr, a kibice będą świadkami bardzo ciekawych pojedynków. Walka wieczoru to starcie Dariusza Sęka i Marka Matyi. Obaj zawodnicy mają w tej walce wiele do udowodnienia.

Podczas gali w Międzyzdrojach zobaczymy pięć pojedynków i każdy z nich będzie miał swoją historię. Jako pierwszy do ringu wejdzie Paweł Wierzbicki i Mischa Manakyan. To starcie w kategorii ciężkiej. Wielu kibiców boksu w naszym kraju zastanawia się, jak zaprezentuje się „Wierzba”, który dopiero po raz drugi wystąpi na zawodowych ringach. Wierzbicki deklaruje przed tym pojedynkiem, że zaprezentuje się lepiej niż w poprzednim starciu, a szczególną uwagę w przygotowaniach zwracał na pracę na nogach. Boks olimpijski, a boks zawodowy, to dwa różne style walki i w Międzyzdrojach pięściarz z grupy Sferis Knock-Out Promotions będzie chciał udowodnić, że ta transformacja przebiega w jego wypadku zgodnie z planem.

Chwilę później do ringu wyjdzie Mateusz Tryc, którego rywalem będzie Przemysław Gorgoń. Tryc, który na wagę wniósł podczas piątkowego ważenia 76,9 kg całkiem niedawno miał epizod… w wadze ciężkiej. Teraz spóbuje swoich sił w kategorii super średniej, a my ciekawi jesteśmy, jak „robienie wagi” wpłynie na niego i czy nie będzie miał problemu w ringu naprzeciw bardziej doświadczonego przeciwnika.

Tomasz Król – Damian Wrzesiński to starcie najlżejszych zawodników podczas dzisiejszej gali. Pierwszy wniósł na wagę 61,9 kg, drugi o 300 gram mniej. To Wrzesiński jest stawiany w roli faworyta w tym pojedynku, gdyż po pierwsze ma więcej doświadczenia, a po drugie, aż 5 z 11 zwycięskich pojedynków wygrał przed czasem. Dla Króla będzie to siódma zawodowa walka w karierze.

Paweł Stępień, czyli jedna z największych nadziei polskiego boksu, skrzyżuje rękawice z Dayronem Lesterem. Polak ma na swoim koncie jak do tej pory 6 pojedynków, z czego 5 wygranych przed czasem. Na kolejny nokaut będzie polował również i dziś, choć sztuka nie będzie łatwa, bo jego przeciwnik jeszcze w karierze nie przegrał. Na swoim koncie ma natomiast 9 walk, z czego 5 wygrał przed czasem. To największe wyzwanie w karierze 26-latka ze Szczecina.

Walką wieczoru będzie pojedynek Dariusza Sęka z Markiem Matyją. Sęk znalazł się na zakręcie w swojej sportowej karierze. Swój ostatni pojedynek przegrał, jeszcze wcześniej zremisował. Do tego rozstał się z Andrzejem Gmitrukiem, który przez wiele lat był jego trenerem. Pięściarz wierzy, że te zmiany wyjdą mu na dobre`, a w Międzyzdrojach pokaże swoją najlepszą formę w karierze. Jak sam przyznaje, zlekceważenie go może się źle skończyć dla ambitnego Matyi, który dzięki walce nabierze doświadczenia, ale nie dopisze do swojego rekordu kolejnego zwycięstwa.

– Dobra praca na nogach, mnóstwo zadawanych ciosów. Muszę być dla niego nieuchwytny. Będę chciał pokazać cwaniactwo w ringu – deklaruje Sęk.

Ja pięściarz powiedział ponadto w wywiadzie udzielonemu portalowi Polsatsport.pl: gdy przegram, na boksie będę tylko zarabiał. Gdy wygram, wracam na miejsce, z którego jakiś czas temu spadłem. Jak będzie? Okaże się wieczorem.

LV BET przygotował specjalne kursy na wszystkie dzisiejsze pojedynki podczas Seaside Boxing Show IX. Pełna oferta kursowa znajduje się TUTAJ.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem