Sędzia Matheu Lahoz o żółtej kartce dla Messiego za hołd Diego Maradonie

Arbiter spotkania FC Barcelony z Osasuną Pampeluną, Mateu Lahoz, nie miał wyjścia. Zgodnie z przepisami, musiał ukarać Leo Messiego za zdjęcie koszulki i upamiętnienie zmarłego Diego Maradony. Po meczu przyznał, że robił to z bólem serca i ma nadzieję, że władze La Liga anulują tę kartkę.

To bodaj najsłynniejsza i najczęściej powtarzana akcja piłkarska minionego weekendu. Leo Messi, przy stanie 3:0 dla Barcelony, przyjmuje piłkę przed polem karnym Osasuny. Biegnie w poprzek szesnastki, mija dwójkę rywali i strzela nie do obrony, w kierunku dalszego słupka bramkarza. Po chwili zdejmuje swoją meczową koszulkę, by zaprezentować strój Newell’s Old Boys z sezonu 1993/1994 – jak się wydaje oryginalny trykot Diego Maradony, w którym występował wówczas w ukochanej drużynie Messiego.

Mateu Lahoz nie ma wyjścia. To znaczy… Ma. Może sam pogwałcić przepisy, odwrócić się na pięcie i nie pokazać żółtej kartki za zdjęcie koszulki z tego konkretnego, uzasadnionego powodu. Robi to jednak. Wysyła ostrzeżenie Messiemu. Po meczu dowiadujemy się również, że regulaminowo Barcelona musi również zapłacić 3 tysiące euro kary za zachowanie Argentyńczyka.

Być może do tego nie dojdzie. Być może, bo wcześniej taką decyzję uchylić musiałyby władze La Liga. Mateu Lahoz wypowiedział się krótko po meczu, że jego zdaniem tak właśnie należałoby zrobić.

„Serce mnie bolało, kiedy sięgałem po kartkę. Sądzę, że FIFA powinna robić wyjątki w takich przypadkach. Chociaż niechętnie, wykonałem jednak swoją robotę. Mam nadzieję, że La Liga anuluje tę żółtą kartkę Messiemu” – powiedział arbiter.

https://twitter.com/swastik_rath/status/1333467088619376640?s=21

Jak dowiedziały się już hiszpańskie media, Mateu Lahoz szczegółowo, dużo bardziej szczegółowo niż zwykle opisał te sytuację w protokole meczowym – dla jej upamiętnienia i zapisania na trwałe w historii hiszpańskiego futbolu.

Leo Messi strzelił identycznego gola jak Diego Maradona? Sprawdzamy! [WIDEO]

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem