Sebastian Walukiewicz zmienia klub!! Odrzucił ciekawe kierunki

Sebastian Walukiewicz odchodzi z Cagliari - dowiedział się Piotr Dumanowski, zajmujący się Serie A w telewizji Eleven Sports. Nowym klubem polskiego obrońcy ma być Torino. 

Sebastian Walukiewicz jeszcze rok temu uchodził za nadzieję obrony reprezentacji Polski i zawodnika, który w perspektywie kilku lat zastąpi w niej Kamila Glika. Media w Italii rozpisywały się o możliwym transferze do klubów pokroju Interu Mediolan. Jak to w piłce bywa, w krótkim czasie wiele się jednak wydarzyło. Walukiewicz zaczął zawodzić w Cagliari, po czym został odstawiony do składu i to na dobre. W efekcie nie pojechał na mistrzostwa Europy. Paulo Sousa nie powołał go na ani jedno zgrupowanie. Dziś okazuje się, że młody obrońca rzeczywiście zmienia klub, ale wcale nie w tak spektakularnym kierunku jak się spodziewano.

Walukiewiczem interesowały się także Sevilla czy Wolfsburg, ale ten wolał pozostać w Serie A – informuje Piotr Dumanowski.

Trener Ivan Jurić bardzo chciał go w Torino, ekipie grającej trójką stoperów, w której Walukiewicz powinien szybko się zadomowić. “Szanse na grę są duże. Trener Jurić potrafi rozwinąć obrońców. Kumbulla trafił do Romy. Rrahmani do Napoli. Dobry ruch” – ocenia dziennikarz Eleven Sports na Twitterze.

W Torino Walukiewicz spotka innego Polaka – Karola Linettego. Czy ten transfer to krok naprzód w jego karierze? Raczej krok w bok. Choć jeśli będzie grał regularnie, to na pewno na tym skorzysta względem dotychczasowej sytuacji w Cagliari.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem