Sebastian Walukiewicz obserwowany przez europejskie potęgi!

Choć Sebastian Walukiewicz dopiero zaczyna budować swoją markę w Serie A, wokół stopera reprezentacji Polski zaczyna roztaczać się ciekawy klimat. Media łączą go z gigantami europejskich boisk.

Sebastian Walukiewicz był jednym z głównych wygranych październikowego zgrupowania kadry. „Od momentu przenosin do Włoch, a więc fabryki obrońców, czyni olbrzymie postępy. Inaczej się ustawia, inaczej kryje, jest agresywny. W tej chwili do jego drużyny trafia Diego Godin i wydaje mi się, że u boku Urugwajczyka ten postęp będzie gigantyczny i błyskawiczny. To chłopak, któremu już przygląda się Inter. Musi jechać na mistrzostwa Europy” – mówił w TVP Sport redaktor Mateusz Borek.

Walukiewicz jest obecnie podstawowym środkowym obrońcą Cagliari, gdzie rzeczywiście występuje w parze z rutyniarzem Diego Godinem. Klub z Sardynii traci w Serie A sporo goli, jednak do obiecującego 20-latka powoli ustawia się kolejka zainteresowanych jego możliwościami.

Media informują, że Sebastiana Walukiewicza obserwują między innymi skauci Manchesteru United i Chelsea.

Bez względu na to, ile w tym prawdy i czy cokolwiek z tych doniesień ma szansę wyniknąć, budują one pozycje reprezentanta Polski na rynku. Staje się obrońcą, na którego warto zwracać uwagę, wokół którego robi się medialny szum i który nie jest postacią anonimową.

Anglikom rzekomo bardzo podoba się umiejętność gry głową Walukiewicza. Choć sami zwrócilibyśmy bardziej uwagę na kulturę gry, umiejętność wyprowadzenia piłki. Wydaje się, że pod względem czystego talentu i możliwości Walukiewicz przerasta wyraźnie choćby Jana Bednarka, który pod względem hierarchii i przynależności klubowej jest na razie wyżej od niego.

Goal.com, choć nie wiemy ile w tym prawdy i skąd te informacje pochodzą, pisze, że Polakiem interesują się także Lazio Rzym, Atletico Madryt czy Borussia Dortmund.

Mateusz Borek wytypował 23-osobową kadrę na Euro

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem