Sebastian Vettel ukarany za wymianę silnika przed Grand Prix USA

To już pewne - Sebastian Vettel wystartuje w GP USA z ostatniej pozycji. Powodem wymiana silnika, która doprowadziła do kary dla kierowcy Astona Martina.

W tym sezonie silniki Mercedesa psują się dość często. Kierowcy Formuły 1 mogą używać tylko trzech jednostek mechanicznych w sezonie. W tej kampanii Valtteri Bottas był zmuszony do korzystania z pięciu maszyn, a Lewis Hamilton oraz Nicholas Lafiti z czterech. Do grona ukaranych w tym tygodniu dołączył Sebastian Vettel.

Zobacz również: Formuła 1 pojedzie w Katarze jeszcze w tym roku!

Aston Martin potwierdził wymianę silnika w bolidzie niemieckiego zawodnika. Tym samym 34-latek będzie musiał wystartować z samego końca stawki podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Sam Vettel nie zdaje się tym jednak przemować. 34-latek stwierdził, że tor COTA w Austin sprzyja wyprzedzaniu, więc zyskiwanie kolejnych pozycji będzie przynosić mu wiele frajdy. GP USA rozpocznie się już w niedzielę o godzinie 21.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem