Sebastian Szymański coraz bliżej wyjazdu na Euro! Kolejny duży problem kadrowicza

Sebastian Szymański, znajdujący się na liście rezerwowych Paulo Sousy, ma bardzo realne szanse w ostatniej chwili dołączyć do reprezentacji Polski przed Euro. Nieoczekiwanie, piłkarz Dinama Moskwa może skorzystać na problemach aż dwóch różnych piłkarzy - Milika i Kownackiego.

Przy nazwisku Arkadiusza Milika wciąż widnieje duży znak zapytania, czy będzie zdolny do występu na Euro. Ostatecznym sprawdzianem może być mecz towarzyski z Islandią, w którym Arek przewidziany jest do około 20-minutowego występu. Powinien dać on odpowiedź, jak rehabilitowane kolano reaguje na obciążenia meczowej czy Milik odczuwa ból i jak rokuje w kontekście turnieju. Jeśli nie będzie w pełni zdolny do pozostania z drużyną, zmieni go Sebastian Szymański.

Szanse piłkarza, który przed kilkoma dniami podpisał nowy, 5-letni kontrakt z Dinamem Moskwa, rosną również ze względu na problemy zdrowotne innego ofensywnego piłkarza – Dawida Kownackiego.

Jak dowiedział się serwis Goal.pl, „Kownaś” zmaga się z rwą kulszową. Jest to na tyle bolesna i trudna do przezwyciężenia dolegliwość, że jego udział w Euro może być wykluczony.

Kownacki nie trenował w sobotę. Zabraknie go również na niedzielnych zajęciach, a istnieje nawet ryzyko, że uraz wykluczy go z kadry. W tej sytuacji, może okazać się, że Paulo Sousa słusznie postąpił powołując aż pięciu graczy mogących grać w linii ataku (Lewandowski, Milik, Świderski, Świerczok, Kownacki).

Ciekawie w kontekście opisywanych kontuzji jawi się pozycja Jakuba Świerczoka – największego wygranego meczu z Rosją. Piłkarz powołany do kadry awaryjnie, dopiero gdy wypadł z niej Krzysztof Piątek, z napastnika numer pięć, nagle staje się piłkarzem numer dwa, trzy, z realną szansą gry na mistrzostwach.

Premier odwiedzi reprezentantów na zgrupowaniu. Mateusz Borek pyta: po co?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem