Schalke 04 zniknie z LEC? Kwota wykupu miejsca w lidze zwala z nóg!

Wiele wskazuje na to, że już niebawem Schalke 04 zrezygnuje z udziału w LEC. Niemiecka organizacja ma zdecydować się na sprzedaż miejsca w europejskiej elicie za kolosalne pieniądze.

O chęci sprzedaży slota w LEC przez Schalke 04 pierwotnie poinformował magazyn L’Equipe. Według dziennikarzy z Francji powodem decyzji zarządu Schalke ma być kolosalny dług całej drużyny, która wywodzi się z Bundesligi. Drużyna piłkarska notuje koszmarne wyniki i zajmuje ostatnie miejsce w niemieckiej ekstraklasie. Dodatkowo kontrakt sponsorski z Umbro zostanie zakończony przed czasem, gdyż strony nie dogadały się co do warunków umowy. Kolejnym powodem słabej kondycji finansowej jest również kryzys spowodowany pandemią koronawirusa.

Zobacz również: Piąty tydzień LEC za nami. Liderzy bezbłędni, Fnatic bez zwycięstwa

Z odsieczą miałaby przyjść ich drużyna w LEC. Nie wiązałoby się to jednak z wielkimi sukcesami. Schalke 04 miałoby pozbyć się miejsca w prestiżowej lidze. Kwota sprzedaży miałaby wynosić ponad 20 milionów euro, a chętnych brakować nie będzie. Ilość miejsc w League of Legends European Championship jest ograniczona, więc bardzo możliwie, że finalna cena może przekroczyć wspomniane wcześniej 20 milionów. Pewności co do finału sprawy nie mamy – tak poważne decyzje podejmowane będą zapewne pod koniec roku, po zakończeniu sezonu.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem