Saudyjczycy kupili Manchester United?! Zagadkowy wpis ważnego urzędnika

Saudyjski urzędnik wysokiego szczebla opublikował na swoim profilu w portalu LinkedIn całkowicie sensacyjną informację. Twierdzi, że doszło do sprzedaży Manchesteru United przez rodzinę Glazerów. Czy legendarny angielski klub faktycznie trafi w arabskie władanie?

Mahjoub, tytułujący się jako „Director of Government Affairs, External Affairs and Protocol” z całą pewnością może dysponować sprawdzonymi informacjami dotyczącymi saudyjskich inwestycji. Świetnie koresponduje to zresztą z niedawnymi doniesieniami „The Sun”. Dziennik informował o spotkaniu działaczy Manchesteru United z saudyjską delegacją zainteresowaną przejęciem klubu za horrendalną kwotę – rzekomo około 3 miliardów funtów.

Z Saudyjczykami, co zostało uwiecznione na zdjęciach, spotkał się dyrektor zarządzający Manchesteru United Richard Arnold. Otrzymał od nich nawet koszulkę z własnym nazwiskiem. Spotkanie odbyło się w Rijadzie, w obecności wysokich urzędników, jak również gości honorowych z Samim Al-Jaberem na czele.

Z jednej strony, brytyjscy dziennikarze tonowali nastroje, przypominając, że to nie pierwsza wizyta działaczy „Czerwonych Diabłów” na Bliskim Wschodzie. Robili to już wielokrotnie, choćby dla podtrzymania biznesowych relacji z Saudi Telecom czy General Sports Authority. Nasiliło to jednak pojawiające się plotki o tym, że Manchester United bardzo chętnie przejąłby książę koronny Mohammad Bin Salman. Entuzjasta futbolu, którego imię nosi nawet lokalna liga w Arabii Saudyjskiej.

https://twitter.com/StretfordPaddck/status/1190300190042939398?s=20

Wspomniany urzędnik Mahjoub w swoim wpisie – o którego wiadomości trudno dziś dyskutować, bo nie mamy o niej pojęcia – informuje, że saudyjski inwestor kupił Manchester United i należy poczekać na oficjalne potwierdzenie tego faktu przez klub.

Abstrahując od arabskiego kierunku, oddanie ManUtd przez rodzinę Glazerów byłoby spełnieniem marzeń wielu kibiców, którzy od dawna, w licznych protestach, domagają się ich ustąpienia. „Rujnują klub, obniżają nasze oczekiwania i pozbawiają ambicji. Chcą, żebyśmy uwierzyli, że czwarte miejsce jest czymś w rodzaju trofeum” – to jeden z ich wielu zarzutów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem