Pisaliśmy o tym spotkaniu jakiś czas temu, gdy reprezentacja Polski wracała z Zakopanego. Wtedy rugbiści trenowali w pocie czoła przygotowując się do konfrontacji z Portugalią w ramach Rugby Europe Trophy. Czas szybko leci i dziś Biało-czerwoni już na miejscu wyczekują pierwszego gwizdka. Z Portugalczykami jak do tej pory wiodło nam się ze zmiennym szczęściem. Trzy razy w

Pisaliśmy o tym spotkaniu jakiś czas temu, gdy reprezentacja Polski wracała z Zakopanego. Wtedy rugbiści trenowali w pocie czoła przygotowując się do konfrontacji z Portugalią w ramach Rugby Europe Trophy. Czas szybko leci i dziś Biało-czerwoni już na miejscu wyczekują pierwszego gwizdka. Z Portugalczykami jak do tej pory wiodło nam się ze zmiennym szczęściem. Trzy razy w historii udało nam się ich pokonać, cztery razy to nasi rywale byli górą. Ostatnim razem jednak mierzyliśmy się z nimi…15 lat temu.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Po zgrupowaniu udało nam się chwilę porozmawiać z trenerem reprezentacji, Blikkiesem Groenewaldem, który był wyraźnie zbudowany postawą swoich podopiecznych. Zaangażowanie i pełne oddanie – te słowa powtarzał jak mantrę. Dziś postanowiliśmy zapytać zawodników o ich odczucia przed tym meczem. Jak się czują, co sądzą o drużynie Portugalii i jakie są szanse na zwycięstwo Biało-czerwonych w tym meczu.

Najpierw Piotr Zeszutek:

„Pracowaliśmy dużo nad grą młyna, bo tutaj widzimy naszą szansę. Skupiliśmy się przede wszystkim na podstawach rugby. Gra będzie prosta, co ma przynieść skuteczność. Jeżeli wykonamy wszystkie elementy w 110%, to jesteśmy przekonani, że Portugalczycy nie będą w stanie nas zatrzymać. Jutro będzie ciężki mecz, na który polskie rugby czekało 15 lat.”

A więc taktyka, realizowanie założeń taktycznych i motywacja. Teraz kilka słów od Aleksandra Nowickiego:

„Mam bardzo dobre przeczucia przed tym spotkaniem. Naprawdę w reprezentacji stworzyła się fajna grupa, która potrafi współpracować. Wymieszanie doświadczenia z młodością. Mamy solidną pierwszą linię młyna i myślę, że zdominujemy portugalski przód. Myślę, że to zdecyduje jutro o naszym zwycięstwie.”

Znowu – pomysł na grę, czyli to, co powtarzał Zeszutek i atmosfera w zespole, co podkreślał Blikkies Groenewald.

Na koniec Marcin Wilczuk, filar Ogniwa Sopot:

„Mamy silny zespół i jestem przekonany, że pokonamy Portugalczyków. Ambicje są ogromne i każdy chce jutro pokazać się z dobrej strony. Trener bardzo sumiennie pracował z nami nad stałymi fragmentami gry, które mamy opanowane do perfekcji. Do tego duży nacisk był na formacje młyna, która powinna pomóc nam w zwycięstwie w tym meczu. Doświadczenie ułatwi nam bardzo spokojnie i konsekwentnie rozegrać te spotkanie, młodość wprowadzi ożywienie w momencie, kiedy będzie ono najbardziej potrzebne. Musimy wyjść w pełni skoncentrowani na ten mecz i zagrać swoje.”

Czyli kadra jest już gotowa na Portugalię, a zawodnicy nerwowo przebierają nogami pod stołem. Wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważny będzie to mecz.

Powodzenia!

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem