Rugby: Marek Płonka o spotkaniu z Portugalią

Przed tygodniem pisaliśmy, że reprezentacja Polski mierzyła się z Portugalią w ramach Rugby Europe Trophy. Biało-czerwoni niestety te spotkanie przegrali, gdyż byli po prostu drużyną słabszą. Postanowiliśmy nie prosić żadnego z zawodników o komentarz tuż po spotkaniu, gdyż gorąca głowa nie zawsze jest dobrym doradcom w racjonalnych wypowiedziach. Spotkaliśmy się natomiast z Markiem Płonką, czyli reprezentantem

Przed tygodniem pisaliśmy, że reprezentacja Polski mierzyła się z Portugalią w ramach Rugby Europe Trophy. Biało-czerwoni niestety te spotkanie przegrali, gdyż byli po prostu drużyną słabszą. Postanowiliśmy nie prosić żadnego z zawodników o komentarz tuż po spotkaniu, gdyż gorąca głowa nie zawsze jest dobrym doradcom w racjonalnych wypowiedziach. Spotkaliśmy się natomiast z Markiem Płonką, czyli reprezentantem Polski na wywiad kilka dni po meczu. Rozmawialiśmy o bardzo wielu rzeczach, poruszyliśmy wiele ciekawych wątków. Jako że pełna rozmowa pojawi się na naszej stronie dopiero w przyszłym tygodniu, dziś wrzucamy fragment dotyczący właśnie konfrontacji z Portugalią. Oto kilka słów od Marka na tydzień po tamtym meczu.

„To był bardzo ciężki dla nas mecz pod kątem fizycznym. Portugalia postawiła nam bardzo mocne warunki. Założenie przed tym spotkanie było takie, żeby zdominować rywali w młynie, który mieliśmy o 100 kilogramów cięższy od nich. Portugalczycy sobie jednak z tym poradzili. Do tego byli od nas dużo szybsi w ataku. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że są obecnie na innym etapie przygotowań niż my. Grają regularnie i mają więcej świeżości. Prawdopodobnie forma naszej drużyny przyjdzie dopiero za miesiąc lub dwa. Jestem przekonany, że w spotkaniu z Mołdawią na boisko wyjdzie zupełnie inny zespół. Ktoś powiedział, że my prosto z siłowni wyszliśmy na boisko. Trochę w tym prawdy jest. Nie byliśmy gotowi na szybkie bieganie. My nie, a Portugalczycy już tak. Do tego decydujący wpływ miało to, że nie rozegraliśmy żadnego sparingu przed tym meczem. Nie byliśmy skuteczni na boisku, w niektórych momentach było to widać. Przepracowaliśmy dobrze okres przygotowawczy, wykonaliśmy kawał dobrej roboty. To jednak zaprocentuje później, mam nadzieję, że w spotkaniu z Mołdawią.”

To fragment wypowiedzi na temat meczu z Portugalią, ale nie zabraknie też wątków dotyczących początków Marka w reprezentacji Polski, ojcu-selekcjonerze, atmosferze w kadrze i celach na bieżący sezon. To będzie ciekawy wywiad.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem