Różnica klas, ale nie wszystko stracone. Co musi zrobić Legia, aby wyjść z grupy?

Dwa różne piłkarskie światy. Dwie dyscypliny sportu. Legia Warszawa długo opierała się ekipie Napoli na jej boisku, ale kiedy Insigne napoczął Cezarego Misztę, nie było już zmiłuj się. Co musi się wydarzyć, aby pomimo porażki 0:3 mistrzowie Polski mogli wyjść z grupy Ligi Europy?

Cezary Miszta i Maik Nawrocki – to dwaj bezapelacyjnie najlepsi piłkarze Legii w czwartkowym spotkaniu w Neapolu. Od razu sporo mówi to o jego przebiegu. Młody bramkarz do 75 minuty popisał się siedmioma skutecznymi interwencjami. Po meczu przyznał, że budowały one jego pewność siebie, ale finalnie i tak musiał trzy razy wyciągnąć piłkę z siatki. Napoli uwięziło Legię na jej połowie. Momenty ofensywnych przebłysków były rzadkie i nieśmiałe. Tuż przed utratą pierwszego gola spektakularną akcję indywidualną przeprowadził Mahir Emreli, który indywidualnie uwolnił się spod opieki i oddał strzał, który odbił się od zewnętrznej części słupka.

Chwilę później Lorenzo Insigne uderzył w taki sposób wolejem, że Miszta po raz pierwszy nie miał już zupełnie nic do powiedzenia. Gdy tama przeciekła po raz pierwszy, Napoli złapało wiatr w żagle i w ostatnim kwadransie Victor Osimhem i Matteo Politano dołożyli jeszcze dwie bramki.

Jeżeli tracisz bramkę 20 sekund po tym jak sam mogłeś ją strzelić, to olbrzymi ból

„Chciałbym podziękować drużynie za wysiłek i zaangażowanie, za zostawione zdrowie na boisku”- mówił po meczu Czesław Michniewicz. „Wynik nie oddaje wydarzeń do 80. minuty. Wracamy smutni do Warszawy, ale kiedy emocje opadną, zobaczymy kilka pozytywów w naszej grze. Graliśmy na tle świetnej drużyny, lidera Serie A i staraliśmy się im przeciwstawić”.

Porażka w Neapolu sprawiła, że Legia nie jest już niepokonana w swojej grupie, jednak jej sytuacja w kontekście walki o awans nie jest stracona.

Korzystną okolicznością na półmetku rywalizacji jest fakt, że legioniści dwa razy zagrają u siebie – ze Spartakiem Moskwa oraz z Napoli. Kombinacji wyników jest zbyt wiele, by cokolwiek przesądzać. Na razie wiadomo, że remis 4 listopada przy Łazienkowskiej z Napoli pozwoli Legii wciąż być liderem grupy. Najgorszy scenariusz to porażka z zespołem Luciano Spallettiego oraz wygrana Leicester ze Spartakiem, co przesunęłoby polski zespół na trzecią lokatę.

Wszystkie scenariusze na czwartą kolejkę rywalizacji grupowej podsumował serwis Sportowe Fakty.