Rozczarowanie w Barcelonie. Legenda rezygnuje…

Z jego decyzją wiązano wielkie nadzieje. Wyobrażano go sobie jako jeden z filarów FC Barcelony na kolejne lata. Z jednej strony, klubowa legenda, człowiek przesiąknięty magią i filozofią klubu. Z drugiej, powiew świeżości w zarządzaniu. Niestety, w najbliższym czasie ten scenariusz nie ma szansy się ziścić. Carles Puyol nie obejmie stanowiska dyrektora sportowego Blaugrana.

Z życzliwością o jego potencjalnym powrocie do klubu wypowiadali się wszyscy – od Josepa Bartomeu, przez Leo Messiego po Xaviego, znanego z analitycznego podejścia do futbolu i szykowanego w przyszłości do roli pierwszego trenera.

– Puyol jest osobą solidną, konsekwentną, posiadającą zdrowy rozsądek i zdolności przywódcze. Ponadto jest culé do szpiku kości. Musi pracować w klubie i podejmować decyzje. To pewne. Zresztą tak samo jest w przypadku Iniesty. Obaj muszą wrócić do Barcelony, ponieważ to odpowiedni i wartościowi ludzie – mówił Xavi w ciekawym wywiadzie dla dziennika ARA.

W tym samym tonie wypowiadał się Messi. „Puyol byłby idealnym kandydatem. Biorąc pod uwagę nazwisko, jakim był piłkarzem i co znaczy dla Barcelony, byłby świetnym wyborem”. Messi był jednak powściągliwy, jakby wiedział, że plan się nie ziści.

Dziś wiemy również my, że do powrotu Puyola do Barcelony na razie nie dojdzie. Jak sam ogłosił na Twitterze, po długich przemyśleniach zdecydował się nie przyjmować propozycji klubu. Stwierdził, że osobiste projekty, w które jest aktualnie zaangażowany, powstrzymały go przed poświęceniem się Barcy na wyłączność.

Na dziś, wszystko wskazuje na to, że dyrekcję sportową Barcelony wciąż będą tworzyć osoby odpowiedzialne za to dotychczas, czyli między innymi Ramon Planes i Eric Abidal. Aktualni pracownicy pionu sportowego podzielili między siebie kompetencje Pepa Segury, który w lipcu pożegnał się z klubem.

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.