Royston Drenthe podpisał kontrakt w Hiszpanii. Na razie szokuje sylwetką!

08.01.2021
33-letni były piłkarz Realu Madryt został zawodnikiem Racingu Murcia. Choć Royston Drenthe od dawna jest już na peryferiach futbolu, jego transfer i tak przykuwa uwagę kibiców i mediów. Robi to również jego mało sportowa sylwetka.

Royston Drenthe, którego przed kilkoma tygodniami sąd w Holandii ogłosił bankrutem, ewidentnie nie robił wiele, by wznieść się jeszcze na wyższy poziom sportowy. W 2007 roku, kiedy przechodził z Feyenoordu Rotterdam do Realu Madryt, uważano go za wielki talent. Niewątpliwie go miał, ale w Hiszpanii kariery nie zrobił. Później opowiadał w wywiadach, że wciągnęło go miasto, Madryt miał dla niego zbyt wiele pokus, na które świetnie zarabiający młody chłopak mógł sobie zawsze pozwolić. Ot, typowa historia sportowego upadku. Życiowo tego nie udźwignął.

Kolejne punkty CV Roystona Drenthe nie robią już wielkiego wrażenia. Poza Evertonem, były to Reading, Sheffield Wednesday, Kayseri Erciyesspor, przez moment Sparta Rotterdam. Wiele mówi o nim ostatni klub, w którym występował – Kozakken Boys.

Przed kilkoma tygodniami pojawiła się informacja, że agent słynnego Holendra rozmawia z malutkim klubem w Polsce – LKS Victorią Cisek. Do transferu do opolskiej okręgówki nie doszło oczywiście z braku możliwości finansowych zespołu.

Aktualnie Royston Drenthe podpisał kontrakt w czwartej lidze hiszpańskiej. Choć sądząc po jego sylwetce, to mogą być nawet za wysokie progi. W programie „Partidazo de COPE” obwieścił, że ma do zrzucenia trzy kilo i od poniedziałku idzie na dietę.

„Zawsze dużo jadło, bo jego ciotki dobrze gotują”. W to ostatnie akurat jesteśmy w stanie uwierzyć.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem