Ronaldinho w paragwajskim więzieniu. Nowe fakty i zdjęcia…

Legenda brazylijskiego futbolu stoi przed perspektywą spędzenia nawet sześciu miesięcy w paragwajskim areszcie. Wraz z bratem zostali oskarżeni o posiadanie fałszywych paszportów i pomimo starań - prawnikom póki co nie udało się ich wydostać na wolność.

W sieci pojawiają się różne informacje. Hiszpański „AS” podał, że Leo Messi opłacił najlepszych prawników, aby ci wyciągnęli byłego piłkarza Barcelony z kłopotów. Ronaldinho, który w Asuncion miał promować swoją książkę i uczestniczyć w szeregu publicznych spotkań, ugrzązł w areszcie. Znaleziono przy nim fałszywe paszporty. Nie pomogły tłumaczenia prawnika Adolfo Marína, który przyjął specyficzną linię obrony. Próbował dowieść, że Brazylijczyk jest średnio rozgarniętym byłym piłkarzem, który nie miał świadomości ani najmniejszej intencji popełnienia przestępstwa.

Jednym z problemów jest sam system więziennictwa w Paragwaju, który pozwala sobie na masowe przetrzymywanie ludzi w zamknięciu – bez wyroków, prewencyjnie czy w oczekiwaniu na proces. Sytuację nie do końca poprawia fakt, że Ronaldinho trafił do celi o wyższym standardzie, w areszcie, w którym przebywają lokalne VIP-y.

Szokują kolejne obrazki wypływające do sieci. Ronaldinho przechadza się po dziedzińcu aresztu. Fotografuje się ze strażnikami. Rozdaje autografy współwięźniom. Stał się atrakcją.

 

Wydaje się, że uśmiech nie schodzi mu z twarzy… Mimo że w jego sprawie w Paragwaju interweniował już nawet brazylijski Minister Sprawiedliwości. Bez skutku. Odrzucony został także wniosek o areszt domowy.

Paragwajczycy traktują sprawę bardzo poważnie. Prezydent Mario Abdo Benítez zarządził dochodzenie wewnętrzne w departamentach zajmujących się wyrabianiem dokumentów obywatelom. Statusu prawnego pozbawiono również Fundację Bractwa Anielskiego, którą Ronaldinho miał promować podczas pobytu w Asuncion. Wobec przewodniczącej orgnanizacji – lokalnej businesswoman Dalii López, powiązanej z Ronaldinho i jego bratem, wystawiono nakaz aresztowania. Uważa się, że kobieta, która witała ich po przylocie do Paragwaju, jest kluczem do śledztwa.

Póki co nic nie wskazuje na to, by były piłkarz miał prędko wyjść na wolność.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem