Ronaldinho Gaucho aresztowany! Idiotyczna wpadka legendarnego Brazylijczyka…

Ronaldo de Asiss Moreira "Ronaldinho", ikona brazylijskiego futbolu, znów ma problemy z prawem. Przed kilkoma godzinami gruchnęła wiadomość, że 97-krotny reprezentant kraju został zatrzymany w Paragwaju. Dokonując swojego przewinienia wdrapał się na szczyty naiwności.

O problemach Ronaldinho słychać od dawna. O ile wciąż wydaje się osobą majętną, co sugeruje liczba 60 nieruchomości, którymi zainteresowały się sądy, w zeszłym roku trafił w Brazylii na listę dłużników. Stało się to w związku z nieuregulowaną karą finansową orzeczoną na 2 miliony dolarów. Były piłkarz wraz z bratem bezprawnie, bez zezwolenia, wybudowali platformę rybacką, w obszarze chronionym, co nie przeszło bez echa. Zostali ukarani. A w związku z nieudaną próbą wyegzekwowania zapłaty, otrzymali zakaz opuszczania kraju, a także zatrzymano ich paszporty.

Dzisiejsza wpadka wydaje się bezpośrednim następstwem tamtych wydarzeń.

Ronaldinho Gaucho został zatrzymany w Paragwaju, w związku z przekroczeniem granicy posługując się sfałszowanymi dokumentami. Widniały na nich prawdziwe dane oraz zdjęcie piłkarza, natomiast paszport wskazywał, że Ronaldinho jest… naturalizowanym Paragwajczykiem.

Przewinienie zostało dokładnie udokumentowane. Po sieci krążą nie tylko zdjęcia Ronaldinho w asyście lokalnych służb, ale również paszportów i dowodów osobistych, które miałyby podkreślać, że była gwiazda futbolu jest obywatelem Paragwaju.

Co obaj sobie myśleli, budując platformę rybacką w parku krajobrazowym? Co myśleli sobie, robiąc z gwiazdora rozpoznawalnego na całym świecie Paragwajczyka? Że nikt się nie zorientuje, nikomu nie zapali się lampka?

Co ciekawe, Ronaldinho udał się do kraju sąsiadującego z Brazylią w celach stricte promocyjnych i marketingowych – bynajmniej nie w ukryciu. W Asuncion promował swoją biografię „Gêmio en vida”, wziął również udział w charytatywnym bankiecie. Patrząc na ostatnie wydarzenia, tytuł książki „Geniusz w życiu” wydaje się dosyć przewrotny…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem