Rodzina nie wierzy, że Kostecki popełnił samobójstwo. Wymowny wpis matki pięściarza

Dawid “Cygan” Kostecki, 38-letni były pięściarz, w zeszły piątek odebrał sobie życie w celi zakładu karnego na warszawskiej Białołęce. Powiesił się przy pomocy prześcieradła, przykryty kocem, by nie zwracać uwagi współosadzonych - tak brzmi oficjalna wersja, w którą nie wierzą bliscy pięściarza. Sugerują, że został zamordowany, ponieważ wiedział za dużo.

Wymowny wpis na Facebooku zamieściła matka Kosteckiego, która już wcześniej pod tym samym nickiem udzielała się w sieci, czasem w agresywny sposób komentując doniesienia na temat jej syna.

W środę rozmawiał z żoną, był niespokojny, miał obawy. W czwartek nie zadzwonił. W piątek odwiedził go “seryjny samobójca”. Zabił człowieka. Ojca dzieciom, żonie męża, syna matce, brata siostrze – napisała kobieta.

Co do meritum zarzutów, odnoszących się do faktu, że Kostecki rzekomo wiedział i widział za dużo, za co miał zapłacić życiem, oczywiście nie sposób się odnieść i próbować rozstrzygać racje – zrobią to odpowiednio kompetentne organy. Gazeta Wyborcza napisała dziś, że rodzina Kosteckiego zwróciła się o pomoc do jednej z kancelarii prawnych w Warszawie, z kolei zakład karny na Białołęce już w zeszły piątek powołał grupę odpowiedzialną za wyjaśnienie zdarzenia.

Faktem jest, że sprawnie poruszający się w przestępczym półświatku Kostecki już w 2012 roku rzucił światło na kulisy sex-biznesu, funkcjonującego w Rzeszowie pod parasolem ochronnym roztoczonym przez między innymi mających duże wpływy oficerów tamtejszej komórki Centralnego Biura Śledczego. Jego emocjonalny wpis na Facebooku okazał się początkiem lawiny, której pokłosiem stało się głośne, kilkuletnie śledztwo i szereg aresztowań.

W 2015 roku Kostecki trafił w ciężkim stanie do szpitala w Rzeszowie i już wtedy pojawiły się dwie sprzeczne wersje wydarzeń. Pierwsza: że była to próba samobójcza – później leczył się zresztą psychiatrycznie. Druga – że padł ofiarą ciężkiego pobicia.

Od 2016 roku odbywał karę pięciu lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą, wyłudzenia podatku VAT czy legalizację i obrót kradzionych samochodów. Był wielką, niespełnioną nadzieją polskiego boksu w kategorii półciężkiej.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem