Robert Lewandowski otwarcie o tym, czy zagra w rewanżu z PSG

Robert Lewandowski nie mógł pomóc kolegom z Bayernu w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym z Paris Saint Germain. Co więcej, w wyemitowanym przez „Sky” materiale potwierdził, że również mecz rewanżowy w Paryżu jest nieosiągalny w procesie rehabilitacji kontuzjowanego kolana. Bayern w poważnych opałach!

„Przebywam w domu z rodziną. Oczywiście, że nie jest to dobre uczucie. Wolałbym być na boisku, ale jest jak jest. Kibicuję drużynie i robię, co w mojej mocy, by wrócić. Zrobię to jednak dopiero kiedy poczuję się naprawdę dobrze” – zapewnił w cytowanym materiale dla Sky polski napastnik. W tym samym tonie już kilka dni wcześniej wypowiadał się także Hansi Flick. Trener Bayernu przekonywał, że nie zamierza nakładać na Lewandowskiego jakiejkolwiek presji czasu. Każdemu w klubie zależy, by w pełni się wyleczył i nie ryzykował zdrowia przedwczesnym wejściem do treningu. Świąteczny tydzień miał spędzić w domu, na regeneracji, a potem powrócić do zajęć w indywidualnym trybie.

Robert Lewandowski z pełnym przekonaniem potwierdził, że 13 kwietnia, kiedy Bayern zagra rewanż z PSG, jest zbyt wczesnym terminie, by myśleć o jego powrocie do gry.

Lewandowski w wyemitowanym przed meczem materiale przekonywał, że obu zespołom będzie brakować istotnych piłkarzy. Przyznał, że duet Mbappe – Neymar to wielkie wyzwanie dla defensywy Bayernu i jak wiemy: to się sprawdziło. Pierwszy już na samym początku spotkania wpisał się na listę strzelców, drugi jeszcze przed przerwą popisał się dwiema pięknymi asystami.

„Mamy dwa mecze. Mam nadzieję, że zagramy dobrze pod względem taktyczny i będziemy mieć sprawy pod kontrolą w obu spotkaniach” – powiedział Lewandowski. Po środowym wieczorze z Ligą Mistrzów już wiemy, że w pierwszym spotkaniu nie do końca udało się ten cel zrealizować. Sytuacja Bayernu przed rewanżem jest skomplikowana.

Łączenie z Robertem Lewandowskim w telewizji Sky miało też swoje żartobliwe momenty, kiedy Jamie Carragher, z przymrużeniem oka, podjął się tłumaczenia rozmowy z „Lewym” na język polski.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem