Robert Lewandowski najlepszym sportowcem Polski w roku 2020!

Tym razem obyło się bez sensacji i kontrowersji, przynajmniej dotyczącej najwyższej nagrody w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku 2020. Wygrał Robert Lewandowski przed Igą Świątek. Na kolejnych miejscach nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć.

Robert Lewandowski tak bardzo zdominował rok 2020 swoimi i indywidualnymi, i drużynowymi osiągami, że nie sposób było liczyć na inne rozstrzygnięcie. Kursy bukmacherów na zwycięstwo napastnika Bayernu oscylowały wokół 1.50, podczas gdy za tytuł Sportowca Roku dla Igi Świątek płacono 4.5 – 5 złotych za każdą postawioną złotówkę. Już głosowanie pośród redakcji sportowych, które „PS” opublikował kilka dni przed galą finałową, pokazywało prawdę o tegorocznym plebiscycie. Z 22 redakcji, aż 20 umieściło na pierwszym miejscu podium Lewandowskiego. Na naszą tenisistkę, zwyciężczynię Wielkiego Szlema, zagłosowały Tok FM oraz Polska Agencja Prasowa.

Robert Lewandowski zwyciężył w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku!

Na najniższym stopniu podium, za Igą Świątek, stanął Kamil Stoch – co wzbudziło liczne pytania. Nasz znakomity skoczek ewidentnie wykorzystał popularność i formę z ostatnich tygodni, jednak wielu kibiców przypominało, że w zeszłym sezonie (który obejmuje plebiscyt) to Dawid Kubacki triumfował w Turnieju Czterech Skoczni i był wyżej w klasyfikacji Pucharu Świata.

Jak się okazało w czasie prezentacji wyników, na dużą mobilizację swoich fanów mógł liczyć Kajetan Kajetanowicz, który zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce. Z kolei dopiero siódme zajął mistrz UFC z 2020 roku Jan Błachowicz. Jego pozycja jest zdecydowanie zaskoczeniem i rozczarowaniem. Wielu dziennikarzy wymieniało go w gronie kandydatów do trójki.

Wyniki plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski:

1. Robert Lewandowski

2. Iga Świątek

3. Kamil Stoch

4. Kajetan Kajetanowicz

5. Bartosz Zmarzlik

6. Natalia Maliszewska

7. Jan Błachowicz

8. Wilfredo Leon

9. Katarzyna Niewiadoma

10. Dawid Kubacki

Znany komentator: „ Dla mnie Zmarzlik jest sportowym bohaterem, a Lewandowski nie. I mam do tego prawo”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem